43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Raniberl 300

Raniberl 300Raniberl 300
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 21.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 300 mg, tabletki powlekane, 20 szt.
Działanie: hamuje wydzielanie soku żołądkowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Raniberl 300

 

Lek na recepte stosowany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Stosowany również w zapaleniu przełyku spowodowanego  refluksem żołądkowo-przełykowym. Pomocny wzZespole Zollinger-Ellisona. Przed rozpoczęciem terapii trzeba wykluczyć złośliwy charakter zmian.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Doustnie. Lek należy przyjmować podczas posiłku. Nie podawać dzieciom poniżej 10 roku życia (dzieci 10-14 rok życia - stosować tylko w przypadku bezwzględnej konieczności).

Możliwe skutki uboczne:

Bóle mięśniowe i stawowe, zmiany skórne, ból i zawroty głowy, biegunka lub zaparcie, nudności, nadmierne pobudzenie, halucynacje (u osób w podeszłym wieku),  splątanie i niewyraźne widzenie, zapalenie wątroby z żółtaczką lub bez, wypadanie włosów, zmiany obrazu krwi, zaburzenia rytmu serca, ginekomastia, zaburzenia miesiączki, zaburzenia libido. Bardzo rzadko ostre reakcje alergiczne ze wstrząsem włącznie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ranitydynę lub pozostałe składniki preparatu. Gdy cierpisz na zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz ketokonazol, leki zobojętniające sok żołądkowy lub działające osłaniająco na błonę śluzową żołądka (leki te należy stosować co najmniej 2 godziny po przyjęciu preparatu), prokainamid, glipizyd, metoprolol, nifedypinę, metforminę, fenytoinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Raniberl 300 opinia
Raniberl 300 opinie
Raniberl 300 cena
Raniberl 300 skład
Raniberl 300 ulotka
Raniberl 300 dawkowanie
Raniberl 300 przeciwwskazania
Raniberl 300 zamienniki
Raniberl 300 zamiennik
Raniberl 300 odpowiednik
Raniberl 300 tańszy zamiennik
Raniberl 300 czy działa
WĄTROBA refluks drogi żółciowe wrzody dwunastnicy refluks żołądkowo-przełykowy wrzody na żołądku refluksowe zapalenie przełyku Zespół Zollinger-Ellisona problemy z wątrobą
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Raniberl 300

Dodaj opinię o Raniberl 300

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach