44 100 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 889 produktów w 209 kategoriach

Ramistad 5, 5 mg

Ramistad 5, 5 mgRamistad  5, 5 mg
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 8.94 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5, 5 mg, tabletki, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ramiprilum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Ramistad 5, 5 mg

 

Lek na receptę stosowany w  leczeniu nadciśnienia. Obniżenie śmiertelności i zachorowalności spowodowanej problemami sercowo-naczyniowymi u osób z grupy wysokiego ryzyka w chorobie układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycą typu 2. powoduje obniżenie śmiertelnościwynikającej z chorób sercowo-naczyniowych u osób z niewydolnością serca.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki można podzielić na równe połowy.   Nie ustalono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci. Nie zaleca się stosowania leku w tej grupie pacjentów.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, bóle głowy (często); zmiany nastroju, parestezje, zaburzenia smaku, zaburzenia snu (niezbyt często); dezorientacja (rzadko). Zaburzenia serca i naczyń: niedociśnienie (często); kołatanie serca, przyspieszona praca serca (niezbyt często). Zaburzenia oddechowe: suchy, męczący kaszel (często); skurcz oskrzeli, zapalenie zatok. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: biegunka, wymioty (często); nudności, bóle brzucha i niestrawności, jadłowstręt (niezbyt często); zaburzenia funkcji trzustki i/lub wątroby. Ponadto skórne reakcja alergiczne, nadwrażliwość, zaburzenia funkcji nerek, impotencja, ginekomastia, uczucie zmęczenia i osłabienia, zmiany obraz krwi.   Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych, szczególnie na początku leczenia lub w przypadku zwiększania dawek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ramipryl, inny inhibitor konwertazy angiotensyny (ACEI) lub pozostałe składniki preparatu, choroby nerek.   Gdy przyjmujesz leki moczopędne, inne leki obniżające ciśnienie krwi, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne, cytostatyki, preparaty immunosupresyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich obecnie przyjmowanych lekach nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży. Stosowanie ramiprylu nie jest zalecane w okresie karmienia piersią

Ramistad 5, 5 mg opinie
Ramistad 5, 5 mg cena
Ramistad 5, 5 mg skład
Ramistad 5, 5 mg ulotka
Ramistad 5, 5 mg dawkowanie
Ramistad 5, 5 mg przeciwwskazania
Ramistad 5, 5 mg zamienniki
Ramistad 5, 5 mg zamiennik
Ramistad 5, 5 mg odpowiednik
Ramistad 5, 5 mg tańszy zamiennik
Ramistad 5, 5 mg czy działa
Ramistad 5, 5 mg opinia
choroba naczyniowo - sercowa nadciśnienie cukrzyca niewydolność serca nadciśnienie tętnicze cukrzyca typu 2 nadciśnienie tętnicze krwi nadciśnienie tętnicze chorobą niedokrwienną serca nadciśnienia leczenie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ramistad 5, 5 mg

Dodaj opinię o Ramistad 5, 5 mg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 100 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 889 produktów w 209 kategoriach