41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Quamatel

QuamatelQuamatel
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do przygotowywania roztworu do wstrzykiwań
Cena: 48.98 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: iniekcje, 20 mg / 5 ml, 5 fiolek (substancja liofilizowana + rozpuszczalnik)
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Quamatel

 

Lek na receptę  stosowany w krótkim leczeniu  nieodpowiadającej na leczenie czynnej choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy a także osób przebywających w szpitalu z dolegliwościami nadkwasoty: zespół Zollingera-Ellisona. Lek stosowany wspomagająco  leczenie dolegliwości trwających z krawawieniem z górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:

Dożylnie, według zaleceń lekarza.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: gorączka, osłabienie, niemoc, zmęczenie, zaburzenia rytmu serca, objawy ze strony przewodu pokarmowego (żółtaczka, zwiększenie aktywności enyzmów wątrobowych, wymioty, nudności, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, brak apetytu, suchość w jamie ustnej), zmiany w obrazie krwi, reakcje nadwrażliwości, kurcze mięśni, bóle stawów, bóle mięśniowo-szkieletowe, drgawki, przemijające zaburzenia psychiczne (omamy, splątanie, pobudzenie nerwowe, depresja, niepokój), obniżone libido, parestezje (wrażenia czuciowe jak mrowienie, kłucie itp.), bezsenność, nadmierna senność, skurcz oskrzeli, martwica naskórka, łysienie, trądzij, pokrzywka, suchość skóry, zaczerwienie, szumy w uszach, zaburzenia smaku. W miejscu wstrzyknięcia leku może wystąpić przemijające zaczerwienie skóry.   Lek może zaburzać sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów, obsługiwania maszyn będących w ruchu lub wykonywania innych czynności wymagających wzmożonej uwagi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na famotydynę, inne leki z grupy antagonistów receptora H2 lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku, zaburzenia czynności nerek.Uwaga! Leczenie famotydyną może maskować objawy choroby nowotworowej żołądka, dlatego przed rozpoczęciem leczenia wrzodu żołądka należy upewnić się, że zmiana nie ma charakteru nowotworowego.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany u kobiet w ciąży, jeśli w opinii lekarza jest to zdecydowanie koniecznie. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Quamatel opinie
Quamatel skład
Quamatel cena
Quamatel ulotka
Quamatel dawkowanie
Quamatel przeciwwskazania
Quamatel zamienniki
Quamatel zamiennik
Quamatel odpowiednik
Quamatel tańszy zamiennik
Quamatel czy działa
Quamatel opinia
krwawienia z układu pokarmowego schorzenia układu pokarmowego dolegliwości pokarmowe choroba wrzodowa wrzody żołądka zespół Zollingera zespół Ellisona zgaga i nadkawaśność wrzody dwunastnicy zespół Zollingera- Ellisona
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Quamatel

Dodaj opinię o Quamatel

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach