43 960 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 879 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Prokit

ProkitProkit
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 60.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, tabletki powlekane, 40 szt, 50 mg, tabletki powlekane, 100 szt
Działanie: wzmaga perystaltykę
Ulotka:

Opis i skład produktu Prokit

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu dolegliwości powstałych z za wolnego opróżniania żołądka: uczucie pełności w żołądku lub ból w górnej części brzucha, brak apetytu, zgaga, nudności i wymioty w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, nie wynikających z choroby wrzodowej lub choroby organicznej działającej na tempo przejścia pokarmu przez przewód pokarmowy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę należy połykać, popijając wodą, przed posiłkiem. Lek wskazany do stosowania u dorosłych. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: biegunka, ból brzucha, nadmierne wydzielanie śliny, ból głowy, drażliwość, zaburzenia snu, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej lub ból pleców, zwiększenie stężenia hormonu prolaktyny, zmiany laboratoryjnych wyników badań krwi. Rzadko: wysypka, zaczerwienie i świąd skóry. Ponadto mogą pojawić się takie działania niepożądane jak: zaburzenia czynności wątroby, zmniejszenie liczby płytek krwi, drżenie, nudności, żółtaczka, powiększenie piersi u mężczyzn. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien zaburzać sprawności psychomotorycznej. Bardzo rzadko mogą wystąpić zawroty głowy. Jeśli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów, ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, krawienia z przewodu pokarmowego, niedrożność lub perforację przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy przyjmujesz inne leki. Lek wpływa na ruchy żołądka, co może wpływać na wchłanianie jednocześnie podawanych leków doustnych. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko. Nie zaleca się stosowania leku Prokit w okresie karmienia piersią.

Prokit cena
Prokit zamienniki
Prokit zamiennik
Prokit odpowiednik
Prokit tańszy zamiennik
Prokit czy działa
Prokit opinia
Prokit opinie
Prokit ulotka
Prokit skład
Prokit dawkowanie
Prokit przeciwwskazania
uczucie pełności w brzuchu leczenie zgagi zgaga ból brzucha nudności wymioty wrzody zgaga i nadkawaśność leczenie wrzodów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Prokit

Dodaj opinię o Prokit

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 960 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 879 produktów w 209 kategoriach