41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Pridinol

PridinolPridinol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 29.37 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 50 szt
Działanie: przeciwparkinsonowskie
Ulotka:

Opis i skład produktu Pridinol

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu wspomagającym choroby Parkinsona, parkinsonizmu polekowego i pozostałych form zespołu Parkinsona. Lek działa obniżająco na duże napięcie mięśniowe wynikające z ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Lek jest pomocny w hamowaniu nocnych skurczów mięśni i ich leczenia.

Lek zawiera pridinol i jest skuteczny także w leczeniu ślinotoku wynikającego z różnych schorzeń.Poza tym lek uzywany jest w planowaniu  zabiegów rehabilitacyjnych i w czasie ich trwania.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! W trakcie leczenia pridinolem nie należy spożywać napojów zawierających alkohol. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występuje suchość w ustach oraz zaburzenia żołądkowo-jelitowe (np. zaparcia). Może wystąpić zatrzymanie lub zmniejszenie ilości oddawanego moczu. Rzadko obserwowano ropne zapalenie ślinianek powstałe na skutek zahamowania wydzielania śliny, wysypki skórne, niedrożność porażenną jelit oraz poszerzenie okrężnicy (megacolon). Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną. Należy zachować więc ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek lub jakikolwiek inny preparat o właściwościach cholinolitycznych, jaskrę, przerost gruczołu krokowego (lub inne trudności związane z oddawaniem moczu), chorujesz na padaczkę, masz chore serce, choroby jelit. Gdy przyjmujesz amantadynę (np. Amantix), chinidynę, leki przeciwdepresyjne, leki stosowane w chorobach psychicznych (neuroleptyki), metoklopramid (Metoclopramidum). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i laktacji nie należy stosować leku.

Pridinol tańszy zamiennik
Pridinol czy działa
Pridinol opinie
Pridinol opinia
Pridinol skład
Pridinol cena
Pridinol ulotka
Pridinol dawkowanie
Pridinol przeciwwskazania
Pridinol zamienniki
Pridinol zamiennik
Pridinol odpowiednik
zaburzenia ruchu choroba parkinsona układ nerwowy napięcie mięśniowe skurcze mięśni skurcze nocne ślinotok ślinienie zahamowanie ślinotoku
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Pridinol

Dodaj opinię o Pridinol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach