39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Prestarium 5 mg

Prestarium 5 mgPrestarium  5 mg
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 22.86 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 5 mg, 30 szt, w pojemniku
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Perindoprilum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Prestarium 5 mg

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i w przypadkach niewydolności serca.

Dawkowanie:

Doustnie, rano. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Leku nie należy stosować u dzieci. Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie. Stosuj lek regularnie. Dorywcze przyjmowanie leku jest nieskuteczne.

Możliwe skutki uboczne:

Niedociśnienie tętnicze (ryzyko wystąpienia jest większe u osób przyjmujących dodatkowo leki moczopędne, stosujących ubogosolną dietę; sprzyjają mu także biegunki i wymioty). Niezbyt często obrzęki twarzy, kończyn, języka, głośni i (lub) krtani. Nudności, bóle brzucha. W trakcie terapii może wystąpić także suchy kaszel, przemijający bez specjalnego odstawienia leku. W trakcie leczenia inhibitorami konwertazy angiotensyny może wystąpić hiperkaliemia (nadmiar potasu w organizmie). Jednoczesne przyjmowanie preparatów potasu i leków moczopędnych oszczędzających potas (Spironolakton) zwiększa ryzyko wystąpienia hiperkaliemii ( w razie konieczności łącznego podawania należy oznaczać stężenia potasu we kwi).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na perindopril lub inne leki należące do grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Poinformuj lekarza o dolegliwościach zaobserwowanych w trakcie przyjmowania leku.   Gdy przyjmujesz leki moczopędne, preparaty potasu, leki zawierające sole litu, leki przeciwcukrzycowe, leki stosowane w chorobach psychicznych (neuroleptyki), leki przeciwdepresyjne.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przed rozpoczęciem leczenia należy się upewnić, że kobieta nie jest w ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym leczone preparatem powinny stosować skuteczną antykoncepcję.  

Prestarium 5 mg opinia
Prestarium 5 mg opinie
Prestarium 5 mg skład
Prestarium 5 mg cena
Prestarium 5 mg ulotka
Prestarium 5 mg dawkowanie
Prestarium 5 mg przeciwwskazania
Prestarium 5 mg zamienniki
Prestarium 5 mg zamiennik
Prestarium 5 mg odpowiednik
Prestarium 5 mg tańszy zamiennik
Prestarium 5 mg czy działa
krążenie krwi chore serce choroby krążenia krążenie nadciśnienie niewydolność serca nadciśnienie tętnicze nadciśnienie tętnicze krwi
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Prestarium 5 mg

Dodaj opinię o Prestarium 5 mg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach