43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Prestarium 10 mg

Prestarium 10 mgPrestarium 10 mg
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 40.40 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 10 mg, 30 szt, w pojemniku
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Perindoprilum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Prestarium 10 mg

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca.

Dawkowanie:

Doustnie, rano. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Leku nie należy stosować u dzieci. Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie. Stosuj lek regularnie. Dorywcze przyjmowanie leku jest nieskuteczne.

Możliwe skutki uboczne:

Niedociśnienie tętnicze (ryzyko wystąpienia jest większe u osób przyjmujących dodatkowo leki moczopędne, stosujących ubogosolną dietę; sprzyjają mu także biegunki i wymioty). Niezbyt często obrzęki twarzy, kończyn, języka, głośni i (lub) krtani. Nudności, bóle brzucha. W trakcie terapii może wystąpić także suchy kaszel, przemijający bez specjalnego odstawienia leku. W trakcie leczenia inhibitorami konwertazy angiotensyny może wystąpić hiperkaliemia (nadmiar potasu w organizmie). Jednoczesne przyjmowanie preparatów potasu i leków moczopędnych oszczędzających potas (Spironolakton) zwiększa ryzyko wystąpienia hiperkaliemii ( w razie konieczności łącznego podawania należy oznaczać stężenia potasu we kwi).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na perindopril lub inne leki należące do grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Poinformuj lekarza o dolegliwościach zaobserwowanych w trakcie przyjmowania leku.   Gdy przyjmujesz leki moczopędne, preparaty potasu, leki zawierające sole litu, leki przeciwcukrzycowe, leki stosowane w chorobach psychicznych (neuroleptyki), leki przeciwdepresyjne.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przed rozpoczęciem leczenia należy się upewnić, że kobieta nie jest w ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym leczone preparatem powinny stosować skuteczną antykoncepcję.  

Prestarium 10 mg odpowiednik
Prestarium 10 mg tańszy zamiennik
Prestarium 10 mg czy działa
Prestarium 10 mg opinia
Prestarium 10 mg opinie
Prestarium 10 mg cena
Prestarium 10 mg skład
Prestarium 10 mg ulotka
Prestarium 10 mg dawkowanie
Prestarium 10 mg przeciwwskazania
Prestarium 10 mg zamienniki
Prestarium 10 mg zamiennik
nadciśnienie niewydolność serca nadciśnienie tętnicze niewydolność krążenia wysokie ciśnienie nadciśnienie tętnicze krwi leczenie nadciśnienia leczenie wysokiego ciśnienia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Prestarium 10 mg

Dodaj opinię o Prestarium 10 mg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach