41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Pravator

PravatorPravator
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 15.40 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 40 mg, tabletki, 30 szt., 20 mg, tabletki, 30 szt.
Działanie: obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Pravator

 

Lek na recepte stosowany w leczeniu obniżającym wysoki poziom cholesterolu we krwi. Lek obniża umieralność i zachorowalność na choroby sercowo-naczyniowe u osób z prawidłowym lub wysokim poziomem cholesterolu i zawałem serca oraz niekontrolowaną dławicą piersiową. Stosowany także po zabiegu transplantacji narządu miąższowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: reakcje skórne, w tym świąd i wysypka, wypadanie włosów, zawroty głowy, zmęczenie, ból głowy i zaburzenia snu, bolesne i/lub częste oddawanie moczu, oddawanie moczu w nocy, zaburzenia funkcji seksualnych, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (niestrawność, ból brzucha, nudność, biegunka lub zaparcia i wiatry), zaburzenia widzenia. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, zaburzenia czucia, stany zapalne trzustki powodujące silny ból brzucha, zaburzenia czynności wątroby, schorzenia ścięgien czasem prowadzące do ich zerwania.   Uwaga! Jeżeli podczas stosowania leku wystąpią niewyjaśnionego pochodzenia lub utrudniające poruszanie się bóle mięśni, tkliwość, osłabienie lub kurcze, szczególnie gdy jednocześnie występuje złe samopoczucie lub gorączka należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.   Lek nie upośledza zdolności prowadzenia pojazdów. W przypadku wystąpienia zawrotów głowy, przed podjęciem się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn należy zachować szczególną ostrożność.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na sól sodową prawastatyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, zaburzenia funkcji wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki obniżające stężenie cholesterolu, cyklosporynę, erytromycynę, klarytromycynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Pravator czy działa
Pravator opinia
Pravator opinie
Pravator cena
Pravator skład
Pravator ulotka
Pravator dawkowanie
Pravator przeciwwskazania
Pravator zamienniki
Pravator zamiennik
Pravator odpowiednik
Pravator tańszy zamiennik
cholesterol wysoki cholesterol cholesterol wysoki leczenie cholesterolu cholesterol po zawale problemy sercowo-naczyniowe choroba naczyniowa choroby sercowo-naczyniowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Pravator

Dodano: 23 Czerwiec 2015
Autor: Maciej
Ocena:
Bardzo skuteczny i bezpieczny, stosowałem go tak długo aż moje wyniki i samopoczucie były ok.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Pravator

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach