45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Pradaxa

PradaxaPradaxa
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki twarde
Cena: 67.30 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 75 mg, kapsułki, twarde, 10 szt, 75 mg, kapsułki twarde, 30 szt, 110 mg, kapsułki, twarde, 30 szt, 110 mg, kapsułki twarde, 180 szt., 150 mg, kapsułki twarde, 60 szt., 150 mg, kapsułki twarde, 30 szt., 110 mg, kapsułki, twarde, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Dabigatran etexilate
Działanie: przeciwzakrzepowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Pradaxa

 

Lek na receptę stosowany profilaktycznie w zakrzepicy w żyłach u dorosłych po operacji  stawu biodrowego lub kolanowego protezą: alloplastyka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy przyjmować w całości. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: krwawienie. Często: niedokrwistość, krwiak, krwiak pourazowy, krwotok z rany, krwawienie z przewodu pokarmowego, krwotok podskórny, krwiomocz, zmniejszenie stężenia hemoglobiny, wydzielina z rany, krwiak pozabiegowy, krwawienie pozabiegowe. Niezbyt często: krwawienie z nosa, z odbytnicy, z guzków krwawniczych, zaburzenia czynności wątroby wylew krwi do stawu, krwawienie w miejscu wstrzyknięcia. Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek i/lub nerek, choroby związane ze zwiększonym ryzykiem krwawienia, takie jak wrodzone lub nabyte zaburzenia krzepnięcia krwi. Gdy przyjmujesz inne leki wpływające na krzepliwość krwi, niesteroidowe leki przeciwzapalne, amiodaron, werapamil, klarytromycynę, chinidynę, ryfampicynę, preparaty dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet, tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przepuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Pradaxa opinia
Pradaxa opinie
Pradaxa cena
Pradaxa skład
Pradaxa ulotka
Pradaxa dawkowanie
Pradaxa przeciwwskazania
Pradaxa zamienniki
Pradaxa zamiennik
Pradaxa odpowiednik
Pradaxa tańszy zamiennik
Pradaxa czy działa
zakrzepica zakrzepy leczenie zakrzepicy zakrzepica żył zakrzepy żył skrzepy skrzepy w żyłach zapobieganie zakrzepicy
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Pradaxa

Dodano: 21 Sierpień 2021
Autor: jan
Ocena:
mam napadowe migotanie przedsionków po pradaxie 150 problem znikł.jeden minus cena
Odpowiedź
Dodano: 04 Maj 2020
Autor: Marcin
Ocena:
Dzięki pradaxa nie musieli mi robić kardiowersji elektrycznej jestem po pięciu zawałach
Odpowiedź
Dodano: 12 Sierpień 2019
Autor: Jolanta
Ocena:
Mam to samo po pradaxie czuje sie zle ,mam większe migotanie przedsionka sercowego .Często mam bolesne skurcze po stronie serca i z tyłu po prawej stronie płuc
Odpowiedź
Dodano: 21 Czerwiec 2018
Autor: Ryszard
Ocena:
podczas używania pradaxa 150 mam arytmie serca. jestem po scentach.Pozdrawiam.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Pradaxa

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach