39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Polhumin MIX-2

Polhumin MIX-2Polhumin MIX-2
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 97.23 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Polhumin MIX-2, 300 j.m./3 ml, zawiesina do wstrzykiwań, 5 wkładów
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Insulini injectio neutralis,humanum + Insulinum is
Ulotka:

Opis i skład produktu Polhumin MIX-2

Lek na receptę, insulina ludzka stosowana w leczeniu cukrzycy. Insulina zawarta w preparacie wytwarzana jest z wykorzystaniem technik genetycznych (rekombinacja DNA) w bakteriach Escherichia coli. Jest ona identyczna z insuliną wytwarzaną przez organizm ludzki i ma czystość insuliny wysokooczyszczonej. Lek dostępny jest we wkładzie o pojemności 3 ml i przeznaczony jest do stosowania ze wstrzykiwaczem. Lek o pośrednim czasie działania. Oznacza to, że początek działania, polegający na zmniejszeniu stężenia cukru we krwi, następuje po ok. 30 minutach po wstrzyknięciu, maksimum działania występuje po 2-8 godzinach, a całkowity czas działania wynosi do 24 godzin.

Skład

1 ml zawiera:

100 j.m. insuliny ludzkiej, protaminy siarczan, sodu wodorofosforan dwunastowodny, fenol, m-krezol, glicerol, cynku chlorek, kwas solny, sodu wodorotlenek, woda. 

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na tę insulinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Polhumin Mix-2. 

- jeśli u pacjenta występują objawy mogące wskazywać na zbliżający się stan hipoglikemii (stan świadczący o małym stężeniu cukru we krwi). 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Polhumin Mix-2 może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane zgłaszane często:

Miejscowa reakcja alergiczna - objawy w miejscu wstrzyknięcia (zaczerwienienie, obrzęk, świąd, ból i krwiak w miejscu wstrzyknięcia) mogą się pojawiać w czasie leczenia insuliną. Większość tych objawów jest zwykle przemijająca i ustępuje w czasie trwania leczenia. 

Działania niepożądane zgłaszane niezbyt często:

Lipodystrofia, hipertrofia w miejscu wstrzyknięcia (niekiedy w miejscach odległych od miejsca podania insuliny). Aby zapobiec zanikom lub przerostom tkanki podskórnej, zalecana jest częsta zmiana miejsca wkłucia. 

Działania niepożądane zgłaszane bardzo rzadko:

Uogólniona reakcja uczuleniowa - może objawiać się: uogólnioną wysypką skórną, swędzeniem, potami, zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, obrzękiem naczynioruchowym, trudnościami w oddychaniu, kołataniem serca, spadkiem ciśnienia krwi i omdleniem/utratą przytomności. Uogólnione reakcje uczuleniowe są zagrożeniem życia. 

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza.

Dawkowanie

Lek Polhumin Mix-2 należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Insulinę Polhumin Mix-2 podaje się podskórnie.

Podanie podskórnie należy wykonać w okolicę brzucha, pośladki, udo lub górną część ramienia.

Należy zmieniać miejsca iniekcji, aby uniknąć zgrubień. Należy wykonywać wstrzyknięcia w różne miejsca tak, aby to samo miejsce nie było wykorzystywane częściej niż około raz w miesiącu.

Przed umieszczeniem wkładu zawierającego insulinę we wstrzykiwaczu do podawania insuliny, wkład należy kilkakrotnie obrócić do góry i na dół, tak by szklana kulka swobodnie mogła się przemieszczać od jednego do drugiego końca wkładu. Czynność tę należy wykonać kilkakrotnie (około 10 razy), aż do uzyskania jednorodnej mętnej lub mlecznej zawiesiny. Jeśli wkład znajduje się już we wstrzykiwaczu, należy nim obrócić kilkakrotnie tak jak opisano powyżej.

Powyższe czynności należy wykonać przed każdym wstrzyknięciem insuliny.

Wykonanie wstrzyknięcia:

- ująć skórę między dwa palce, a następnie wbić igłę w fałd skóry pod kątem około 45° i wstrzyknąć insulinę pod skórę; 

- wyciągnąć igłę i lekko ucisnąć miejsce wstrzyknięcia na kilka sekund, aby zapobiec wyciekaniu insuliny. 

Miejsce wstrzyknięć należy zmieniać zgodnie z zaleceniem lekarza.

Nie należy powtórnie stosować zużytych igieł. Igłę należy usunąć w bezpieczny sposób. Nie należy dzielić się igłami i wstrzykiwaczami z innymi osobami. Wkład można stosować aż do wykorzystania jego zawartości, a następnie należy go usunąć w bezpieczny sposób.

 

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku. 

Polhumin MIX-2 opinie
Polhumin MIX-2 cena
Polhumin MIX-2 skład
Polhumin MIX-2 ulotka
Polhumin MIX-2 dawkowanie
Polhumin MIX-2 przeciwwskazania
Polhumin MIX-2 zamienniki
Polhumin MIX-2 zamiennik
Polhumin MIX-2 odpowiednik
Polhumin MIX-2 tańszy zamiennik
Polhumin MIX-2 czy działa
Polhumin MIX-2 opinia
insulina ludzka insulina do wstrzykiwań insulina polhumin jak wstrzykiwać insulinę cukrzyca insulina insulina nie pomaga insulina i cukrzyca
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Polhumin MIX-2

Dodaj opinię o Polhumin MIX-2

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach