39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Pneumo 23

Pneumo 23Pneumo 23
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 79.19 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Pneumo 23, szczepionka, iniekcje, 0,5 ml, podskórna i domięśniowa, 1 strzykawka
Działanie: szczepionka przeciw pneumokokom
Ulotka:

Opis i skład produktu Pneumo 23

Lek na receptę w formie szczepionki wskazanny dla dzieci (w wieku powyżej 2 lat) i osób dorosłych w celu zapobiegania zakażeniom wywoływanym przez Streptococcus pneumoniae (dwoinkę zapalenia płuc).

Dawkowanie:

Podskórnie lub domięśniowo. Szczepionkę należy podawać zgodnie z oficjalnymi zaleceniami. Szczepienie powinien wykonać lekarz lub pielęgniarka, posiadający doświadczenie w podawaniu szczepionek. Należy je wykonać w przychodni, gdzie dostępne są niezbędne do zastosowania leki w wypadku wystąpienia rzadkiej, poważnej reakcji alergicznej na szczepienie. Pneumo 23 jest podawany zazwyczaj w górną część ramienia jako wstrzyknięcie domięśniowe lub podskórne (głęboko). Szczepionki nie należy podawać śródskórnie lub do naczynia krwionośnego. W przypadku gorączki, ostrej infekcji lub zaostrzenia choroby przewlekłej szczepienie należy przełożyć. W przypadku planowanego zabiegu usunięcia śledziony szczepionka powinna być podana co najmniej 2 tygodnie przed operacją. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: ból, zaczerwienienie, stwardnienie, obrzęk w miejscu podania, gorączka, czasami powyżej 39°C, która zazwyczaj mija w ciągu 24 godzin, powiększenie węzłów chłonnych, wysypka, ból stawów, reakcje nadwrażliwości, ból głowy, ból mięśni, złe samopoczucie, zmęczenie. Jest mało prawdopodobne, że szczepionka stosowana zgodnie z zaleceniami wpływa niekorzystnie na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki szczepionki. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty oraz o otrzymanych szczepieniach. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. O podaniu szczepionki w okresie ciąży i karmienia piersią decyduje lekarz.

Pneumo 23 cena
Pneumo 23 skład
Pneumo 23 ulotka
Pneumo 23 dawkowanie
Pneumo 23 przeciwwskazania
Pneumo 23 zamienniki
Pneumo 23 zamiennik
Pneumo 23 odpowiednik
Pneumo 23 tańszy zamiennik
Pneumo 23 czy działa
Pneumo 23 opinia
Pneumo 23 opinie
dwoinka zapalenia płuc szczepionka na dwoinkę zapalenia płuc szczepionka przeciw dwoince lek na zapalenie płuc szczepionka dla dzieci zakażenia bakteryjne szczepionka zapobieganie zakażeniom
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Pneumo 23

Dodano: 01 Luty 2018
Autor: Kasia
Ocena:
Zaszczepiłam się w sierpniu 2017,od tej pory nie choruję wcale.Mam silną astmę i pochp i jesienią i zimą antybiotyk co trzy tyg.był na porządku dziennym.A teraz nie choruję na oskrzela i żadna grypa mnie nie dopadła.Gorąco polecam .Warto.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Pneumo 23

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach