45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Piracetam

PiracetamPiracetam
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Postać: kapsułki
Cena: 21.30 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Piracetam

Piracetam, 60 tabletek, 800mg.

Piracetam hamuje zmiany czynności mózgu wynikłe na skutek niedotlenienia i przywraca zdolności poznawcze u osób z uszkodzeniami mózgu różnego rodzaju, np. po niedotlenieniu, zatruciu lub elektrowstrząsach. U dzieci z dysleksją lek podwyższa szybkość czytania i poprawia proces zapamiętywania.

Działanie

Piracetam działa na komórki nerwowe i układ naczyniowy. Wspomaga procesy przekazywania sygnałów przez neurony, głównie wpływając na gęstość i czynność receptorów postsynaptycznych. Działa na na przemiany energetyczne w komórkach OUN, podwyższa wykorzystanie tlenu i glukozy, ułatwiając syntezę związków wysokoenergetycznych, zwiększając rezerwę energetyczną, wpływając na przyspieszenie syntezy neuroprzekaźników. Wpływa na  metabolizm w neuronach OUN, zwłaszcza w stanach zmniejszonej aktywności.

Wskazania

Piracetam polecany jest do stosowania w przypadku zaburzeń procesów poznawczych w zespołach otępiennych, poza chorobą Alzheimera. działa w leczeniu mioklonii pochodzenia korowego. Stosowany w zawrotach głowy pochodzenia ośrodkowego i obwodowego. wskazany podczas leczenia zaburzeń dyslektycznych u dzieci, jednocześnie z terapią logopedyczną.

Przeciwskazania

Uczulenie na którykolwiek składnik preparatu, krwawienie śródmózgowe, ciężka niewydolność nerek, pląsawica Huntingtona, pobudzenie psychoruchowe znacznego stopnia. 

Piracetam wpływa na agregację płytek krwi dlatego nalezy zachować ostrożność, podając lek osobom z zaburzeniami hemostazy, poddawanym poważnym zabiegom chirurgicznym oraz osobom z ciężkimi krwotokami.

Zachować ostrożność u osób z zaburzeniami czynności nerek. 

U osób w podeszłym wieku regularnie oznaczać stężenie kreatyniny we krwi i ewentualnie dostosować dawkę. 

Ze względu na ryzyko pojawienia się mioklonii lub drgawek u osób leczonych z powodu mioklonii leku nie należy odstawiać nagle. 

Preparatów zawierających laktozę nie nalezy stosować u osób z pierwotnym niedoborem laktazy, dziedziczną nietolerancją laktozy bądź zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Dawkowanie

Zalecana dawka: 1 powlekaną kapsułkę 3 razy dziennie.

 

 

Piracetam przeciwwskazania
Piracetam cena
Piracetam zamienniki
Piracetam zamiennik
Piracetam odpowiednik
Piracetam tańszy zamiennik
Piracetam czy działa
Piracetam opinia
Piracetam opinie
Piracetam ulotka
Piracetam skład
Piracetam dawkowanie
wspomaganie mózgu poprawa pamięci pamięć koncentracja mózg układ nerwowy dysleksja dysleksja u dzieci praca mózgu
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze produkty do wybielania zębów - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Piracetam

Dodano: 09 Marzec 2020
Autor: Ewa
Ocena:
Biorę dawno po udarach iepiej krzyżówki pisać polecam każdemu po hlaniu po niedokrwieniu itp
Odpowiedź
Dodano: 09 Październik 2015
Autor: Renia
Ocena:
Czytałam na forum, że produkt pomaga dyslektykom, lecz moim zdaniem tabletki są za duże dla dzieci, mój 10 letni syn ma problemy z ich przełykaniem, dlatego musieliśmy z nich zrezygnować.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Piracetam

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach