41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Pentasa

PentasaPentasa
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina doodbytnicza czopki doodbytnicze
Cena: 98.40 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: zawiesina doodbytnicza, (1g / 100 ml), 7 butelek, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 500 mg, 100 szt, 1 g, czopki, 28 szt, 1 g/2 g, granulat o przedłużonym uwalnianiu, 50 saszetek, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 1 g, 60 szt, czopki, 1 g, 14 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Mesalazinum
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Pentasa

Lek na receptę przeznaczony w stanach wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Szczególnie zalecany w chorobie Leśniowskiego i Crohna.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Najlepsze wyniki leczenia uzyskiwane są, jeśli lek stosuje się po wcześniejszym wypróżnieniu.   Uwaga! Zawiesinę wstrząsnąć przed użyciem. Po podaniu zawiesiny doodbytniczej należy pozostać jeszcze co najmniej 30 minut w pozycji leżącej na lewym boku, aby lek mógł równomiernie rozprowadzić się po całym jelicie grubym.   Nie stosować u dzieci poniżej 24 miesiąca życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Biegunka, nudności, bóle brzucha, ból głowy, wymioty, wysypka skórna, bóle mięśni i stawów. Po podaniu doobytniczym niekiedy mogą wystąpić: świąd odbytu, uczucie dyskomfortu, parcie na stolec.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na mesalazynę, salicylany lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby i/lub nerek.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Pentasa opinia
Pentasa opinie
Pentasa cena
Pentasa skład
Pentasa ulotka
Pentasa dawkowanie
Pentasa przeciwwskazania
Pentasa zamienniki
Pentasa zamiennik
Pentasa odpowiednik
Pentasa tańszy zamiennik
Pentasa czy działa
lek na wrzody Choroba Leśniowskiego - Crohna choroby jelit wrzodziejące zapalenie jelita wrzodziejące zapalenie jelita grubego lek na wrzodziejące zapalenie jelita grubego leczenie chorób jelit Leśniewskiego i Crohna
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Pentasa

Dodaj opinię o Pentasa

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach