45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Paroxinor

ParoxinorParoxinor
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 13.18 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Paroxinor, 20 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Paroxetinum
Działanie: przeciwdepresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Paroxinor

Lek na receptę przeznaczony w stanach ciężkiej depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (nerwica natręctw); zaburzeń lękowych z napadami lęku z agorafobią lub bez agorafobii; fobię społeczną, zaburzenia lękowe uogólnione oraz stres pourazowy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zaleca się podawanie leku raz na dobę, rano podczas posiłku. Tabletkę należy połykać w całości, nie żuć.   Uwaga! Należy unikać spożywania alkoholu podczas stosowania leku. Leku nie należy odstawiać nagle - zaleca się stopniowe zmniejszanie dawek lub wydłużanie odstępu między nimi. Ze względu na istniejące ryzyko samobójstwa w trakcie leczenia depresji (szczególnie na początku terapii), pacjenci powinni pozostawać pod ścisłą kontrolą lekarza. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności leku u dzieci poniżej 18 lat - nie jest zalecane stosowanie w tej grupie pacjentów.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: mdłości, zaburzenia czynności seksualnych. Często: brak apetytu, zwiększenie stężenia cholesterolu, zaburzenia snu (sennośc, bezsenność), pobudzenie, bóle głowy, zawroty głowy, drżenie ciała, niewyraźne widzenie, ziewanie, zaparcia, biegunki, suchości błony śluzowej jamy ustnej, pocenie się, osłabienie, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często: krwawienia, głównie w obrębie skóry i błon śluzowych (w większości wybroczyny), splątanie, omamy, powolne i/lub mimowolne ruchy, przyspieszenie rytmu serca, przejściowe podwyższenie lub obniżenie ciśnienia tętniczego, rozszerzenie źrenic, wysypki skórne, świąd, zatrzymanie moczu, nietrzymanie moczu. Rzadko: zmniejszenie stężenia sodu we krwi, reakcje maniakalne, lęk, uczucie oderwania od własnej osoby (depersonalizacja), napady paniki, niepokój ruchowy i uczucie niemożności usiedzenia na jednym miejscu, drgawki, zwolnienie rytmu serca, podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych, bóle stawowe, bóle mięśniowe, pojawienie się wydzieliny z brodawki sutkowej   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zwroty głowy, zaburzenia widzenia, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn, szczególnie w początkowym okresie leczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na paroksetynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, schorzenia nerek i/lub wątroby, padaczkę, skłonność do drgawek, choroby serca, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy - MAO (podczas zmiany leczenia inhibitorami MAO na leczenie paroksetyną lub odwrotnie konieczny jest co najmniej 2-tygodniowy odstęp), doustne leki przeciwzakrzepowe (jednoczesne stosowanie paroksetyny i doustnych leków przeciwzakrzepowych może prowadzić do nasilenia działania przeciwzakrzepowego i zwiększenia ryzyka krwotoku), neuroleptyki i inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwarytmiczne, preparaty dziurawca, leki zawierające lit, tryptany, cymetydynę, dekstrometorfan, preparaty zawierające prekursory serotoniny (L-tryptofan, oksytryptan). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Lek nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Paroxinor zamienniki
Paroxinor zamiennik
Paroxinor odpowiednik
Paroxinor tańszy zamiennik
Paroxinor czy działa
Paroxinor opinia
Paroxinor opinie
Paroxinor cena
Paroxinor skład
Paroxinor ulotka
Paroxinor dawkowanie
Paroxinor przeciwwskazania
zaburzenia lękowe uogólnione zaburzunia lękowe paroksetyna nerwica natręctw ciężka depresja zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne leki przeciwdepresyjne stres pourazowy fabia społeczna
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy na sen - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Paroxinor

Dodano: 13 Lipiec 2016
Autor: BARBARA
Ocena:
POLECAM TEN LEK JEST BARDZO DOBRY PO ZAŻYWANIU TEGO LEKU PRZESZŁY MI STANY LĘKOWE
Odpowiedź
Dodano: 25 Czerwiec 2016
Autor: Dawid
Ocena:
Bardzo dobry lek na lęk i depresję od 2 biegi za życia czuć ze lęk zaczyna odchodzić pierwszorazo czułem sie dziwnie ale spokojnie może to takie odczucie przyjęcia lęku przez organizm
Odpowiedź

Dodaj opinię o Paroxinor

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach