43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Panogastin

PanogastinPanogastin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 12.09 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Panogastin, 20 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Pantoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Panogastin

Lek na receptę przeznaczony w stanach łagodnej postaci choroby refluksowej przełyku i jej objawów (np. zgaga, ból przy przełykaniu), długotrwałe leczenie refluksowego zapalenia przełyku i zapobieganie jego nawrotom, zapobieganie owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy wywołanym przez niewybiórcze niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) u pacjentów z grupy zwiększonego ryzyka.   Panogastin 40 - Leczenie skojarzone z odpowiednimi antybiotykami w eradykacji Helicobacter pylori i w zapobieganiu nawrotom choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy u pacjentów z owrzodzeniami związanymi z zakażeniem H. pylori, choroba wrzodowa dwunastnicy, choroba wrzodowa żołądka, umiarkowana i ciężka postać refluksowego zapalenia przełyku, długotrwałe leczenie zespołu Zollingera-Ellisona i innych zaburzeń związanych z patologicznie zwiększonym wydzielaniem kwasu solnego.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy połykać w całości, przed posiłkiem, popijając wodą. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz.   Nie ma doświadczenia dotyczącego stosowania pantoprazolu u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból głowy, wzdęcia, biegunka, zaparcia. Niezbyt często: zaburzenia widzenia, nudności, wymioty, świąd, wysypka skórn. Rzadko: depresja, omamy, suchość błony śluzowej jamy ustnej, bóle stawów. Bardzo rzadko: leukopenia, trombocytopenia, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, śródmiąższowe zapalenie nerek, bóle mięśni, ginekomastia (przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn), zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, wzrost stężenia trójglicerydów. Pantoprazol może powodować zaburzenia wchłaniania witaminy B12 (cyjanokobalaminy). Leczenie lekami zmniejszającymi wydzielanie kwasu może prowadzić do nieco zwiększonego ryzyka zakażeń przewodu pokarmowego, wywołanych przez bakterie takie jak Salmonella czy Campylobacter.   Występowanie po zastosowaniu preparatu Panogastin takich działań niepożądanych, jak zaburzenia widzenia, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pantoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nowotworowy charakter zmian wrzodowych.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe z grupy pochodnych kumaryny (zaleca się wówczas monitorowanie czasu protrombinowego po rozpoczęciu i i zakończeniu leczenia pantoprazolem, atazanawir (lek przeciwwirusowy). Należy poinformować lekarza o wszystkich pozostałych przyjmowanych preparatów, również tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Doświadczenie kliniczne u kobiet w ciąży są ograniczone. Należy zachować ostrożność zlecając lek kobietom w ciąży. Nie ma informacji na temat wydzielania pantoprazolu do mleka matki. W trakcie karmienia piersią pantoprazol można stosować tylko wtedy, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla niemowlęcia.

Panogastin opinie
Panogastin cena
Panogastin skład
Panogastin ulotka
Panogastin dawkowanie
Panogastin przeciwwskazania
Panogastin zamienniki
Panogastin zamiennik
Panogastin odpowiednik
Panogastin tańszy zamiennik
Panogastin czy działa
Panogastin opinia
lek na refluks refluksowe zapalenie przełyku owrzodzenie żołądka owrzodzenie dwunastnicy refluks żołądkowo-przełykowy zespół Zollingera- Ellisona wrzody na żołądku wrzody na dwunastnicy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Panogastin

Dodaj opinię o Panogastin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach