45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Oxazepam Espefa

Oxazepam EspefaOxazepam Espefa
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 7.94 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg, tabletki, 20 szt.
Ulotka:

Opis i skład produktu Oxazepam Espefa

Lek na receptę mający zastosowanie przy leczeniu stanów lękowych oraz przy niepokoju związanym z depresją. Wykorzystywany jest także przy podnieceniu związanym z ostrym alkoholowym zespołem abstynencyjnym.

Dawkowanie i sposób podawania:
Oxazepam Espefa stosuje się doustnie, niezależnie od posiłków. Dawkę należy dostosowywać indywidualnie. Należy stosować najmniejszą możliwą dawkę (zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku, osłabionych i pacjentów z niskim stężeniem albuminy w osoczu) w celu uniknięcia nadmiernej sedacji. Wielkość dawki i schemat dawkowania zależy od indywidualnej wrażliwości i objawów klinicznych. Niepokój o nasileniu łagodnym do umiarkowanego: 10 mg do 20 mg 3 do 4 razy na dobę. Niepokój o znacznym nasileniu: 20 mg do 30 mg 3 do 4 razy na dobę, większa dawka w porze spoczynku. U pacjentów w podeszłym wieku lub osłabionych, ze zmniejszoną masą ciała, z obniżonym ciśnieniem tętniczym, niewydolnością krążenia lub oddechową, osłabieniem mięśniowym zaleca się podawanie najmniejszej efektywnej dawki (zwykle 10 mg 3 razy na dobę). Podniecenie związane z ostrym alkoholowym zespołem abstynencyjnym: 20 mg do 30 mg podawane 3 lub 4 razy na dobę.
Wieczorem nie należy przyjmować produktu leczniczego bezpośrednio po posiłku, z powodu opóźnienia działania i możliwości wystąpienia objawów zmęczenia i zaburzeń koncentracji następnego dnia rano.
W ostrych przypadkach należy stosować pojedynczą dawkę lub kilka dawek w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazania:
- Nadwrażliwość na substancję czynną, inne pochodne benzodiazepiny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
- Ciężka niewydolność oddechowa, zespół bezdechu sennego;
- Ciężka niewydolność wątroby;
- Uzależnienie od leków, narkotyków lub alkoholu;
- Nie należy stosować w przypadku ostrego zatrucia alkoholowego, zatrucia środkami nasennymi, opiatami, środkami przeciwpsychotycznymi (neuroleptykami, lekami przeciwdepresyjnymi, solami litu);
- Myasthenia gravis;
- Nie należy stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Działania niepożądane:
Częstość występowania i nasilenie działań niepożądanych zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta oraz podanej dawki leku. Przerwanie stosowania leku z powodu działań niepożądanych zdarza się rzadko.
Działania niepożądane pogrupowano ze względu na układy narządów, w obrębie których je obserwowano. Często: senność, spowolnienie reakcji, zawroty głowy, stany splątania i dezorientacji, osłabienie mięśni, ataksja.
Rzadko: ból głowy. Działania te występują najczęściej na początku leczenia, u pacjentów w podeszłym wieku i z reguły ustępują w czasie trwania dalszej terapii. W przypadku nasilenia tych reakcji odpowiednie zmniejszenie dawki zwykle zmniejsza nasilenie i częstość ich występowania.

Szczegółowe informacje na stronie: http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/

Oxazepam Espefa zamienniki
Oxazepam Espefa zamiennik
Oxazepam Espefa odpowiednik
Oxazepam Espefa tańszy zamiennik
Oxazepam Espefa czy działa
Oxazepam Espefa opinia
Oxazepam Espefa opinie
Oxazepam Espefa ulotka
Oxazepam Espefa skład
Oxazepam Espefa dawkowanie
Oxazepam Espefa przeciwwskazania
Oxazepam Espefa cena
depresja stany lękowe przeciwdepresyjne niepokój lek na stany lękowe depresja lękowa stany niepokoju zespół abstynencji
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze rollery do twarzy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Oxazepam Espefa

Dodaj opinię o Oxazepam Espefa

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach