43 924 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 879 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Podobne produkty

Ostone

OstoneOstone
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 31.10 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 150 mg, tabletki powlekane, 1 sztuka, 150 mg, tabletki powlekane, 3 szt.
Działanie: zwiększa masę, gęstość i wytrzymałość kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Ostone

Lek na receptę mający zastosowanie przy leczeniu osteoporozy występującej w okresie pomenopauzalnym ze względu na zwiększone w tym okresie ryzyko wystąpienia złamań.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek Ostone należy przyjmować po upływie co najmniej 6 godzin od spożycia jakiegokolwiek posiłku lub napoju, z wyjątkiem zwykłej wody.Tabletkę leku Ostone należy przyjmować rano po wstaniu z łóżka i przed zjedzeniem lub wypiciem czegokolwiek („na pusty żołądek"). Tabletkę należy połknąć popijając pełną szklanką zwykłej wody (co najmniej 180 ml). Nie popijać tabletki wodą mineralną, sokiem owocowym lub jakimkolwiek innym napojem. Tabletkę połykać w całości - nie żuć, nie rozgryzać i nie pozwolić jej rozpuścić się w jamie ustnej. Przez następną godzinę (60 minut) po przyjęciu tabletki nie kłaść się; jeśli nie zachowa się pozycji wyprostowanej (stojącej lub siedzącej), część leku może cofać się do przełyku, nic nie jeść, nic nie pić (z wyjątkiem zwykłej wody, jeśli potrzeba), nie przyjmować żadnych innych leków. Po upływie godziny można przyjąć pierwszy w danym dniu posiłek i napój. Po zjedzeniu można się położyć i przyjąć inne leki, jeśli istnieje taka potrzeba.   Uwaga! W przypadku leczenia stomatologicznego lub planowanego chirurgicznego zabiegu stomatologicznego należy poinformować lekarza stomatologa o stosowaniu leku Ostone.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból głowy, zgaga, ból brzucha (związany z „zapaleniem żołądka i jelit" lub „zapaleniem żołądka"), niestrawność, nudności, biegunka lub zaparcia, wysypka, bóle lub sztywność mięśni, stawów lub pleców, objawy grypopodobne (w tym gorączka, drżenie i dreszcze, uczucie dyskomfortu, zmęczenie, ból kości i pobolewania mięśni oraz stawów), zmęczenie. Niezbyt często: ból kości, uczucie osłabienia, zawroty głowy, wzdęcia z oddawaniem gazów. Rzadko: reakcje nadwrażliwości; obrzęk twarzy, warg i jamy ustnej, świąd ból lub zapalenie oczu. Bardzo rzadko: stan obejmujący zmiany dotyczące kości w jamie ustnej zwany "martwicą kości szczęki".   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na kwas ibandronowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Ostone, problemy z przełykiem (przewód łączący jamę ustną z żołądkiem), takie jak zwężenie lub utrudnione przełykanie, zmniejszenie stężenia wapnia we krwi, zaburzenia metabolizmu związków mineralnych (jak np. niedobór witaminy D), zaburzenia czynności nerek.   Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty, a szczególnie o: suplementach uzupełniających zawierających wapń, magnez, żelazo lub glin (ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że wpłyną na skuteczność leku Ostone); kwasie acetylosalicylowym i innych niesteroidowych lekach przeciwzapalnych (NLPZ) (w tym o ibuprofenie, diklofenaku sodowym, naproksenie) mogą podrażniać żołądek i jelita. Bisfosfoniany (jak Ostone) mogą wywierać podobne działanie. Należy zatem zachować szczególną ostrożność przyjmując leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne podczas leczenia lekiem Ostone.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować leku Ostone w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Ostone przeciwwskazania
Ostone cena
Ostone zamienniki
Ostone zamiennik
Ostone odpowiednik
Ostone tańszy zamiennik
Ostone czy działa
Ostone opinia
Ostone opinie
Ostone ulotka
Ostone skład
Ostone dawkowanie
osteoporoza układ mięśniowo-szkieletowy osteoporoza u kobiet po menopauzie leczenie osteoporozy złamania kości po menopauzie układ mięśniowy leczenie osteoporozy u kobiet złamania po menopauzie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ostone

Dodaj opinię o Ostone

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 924 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 879 produktów w 209 kategoriach