42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 777 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Podobne produkty

Osporil

OsporilOsporil
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Cena: 161.06 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 4 mg/5 ml, koncentrat do sporządzania roztworów do infuzji, 1 fiolka
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum zoledronicum
Ulotka:

Opis i skład produktu Osporil

Lek na receptę mający zastosowanie przy zapobieganiu powikłaniom kostnym (tj. złamaniom patologicznym, złamaniom kompresyjnym kręgów, napromieniowaniu lub operacji kości, czy też hiperkalcemii wywołanej chorobą nowotworową) u dorosłych pacjentów z zaawansowanym procesem nowotworowym, gdzie doszło już do zajęcia kości. Lek wykorzystywany jest także przy leczeniu hiperkalcemii wywołanej chorobą nowotworową (ang. tumor-induced hypercalcaemia - TIH) u dorosłych pacjentów.

Dawkowanie:
Produkt leczniczy Osporil może być przepisywany i podawany pacjentom wyłącznie przez lekarzy mających doświadczenie w dożylnym podawaniu leków z grupy bisfosfonianów.
Zapobieganie powikłaniom kostnym u pacjentów z zaawansowanym procesem nowotworowym z zajęciem kości. Dorośli i osoby w podeszłym wieku zalecana dawka w zapobieganiu powikłaniom kostnym u pacjentów z zaawansowanym procesem
nowotworowym z zajęciem kości wynosi 4 mg kwasu zoledronowego co 3 do 4 tygodni. Pacjenci powinni także otrzymywać doustną suplementację preparatami wapnia w ilości 500 mg/dobę oraz witaminą D w ilości 400 j.m./dobę. Podejmując decyzję o leczeniu pacjentów z przerzutami do kości w celu zapobiegania powikłaniom kostnym należy uwzględnić, że początek działania produktu występuje po 2-3 miesiącach.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną, na inne bisfosfoniany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Karmienie piersią.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:
Pacjenci muszą zostać zbadani przed podaniem kwasu zoledronowego, aby upewnić się, że są odpowiednio nawodnieni. Należy unikać przewodnienia u pacjentów z ryzykiem wystąpienia niewydolności krążenia. Po rozpoczęciu leczenia kwasem zoledronowym należy dokładnie monitorować badane standardowo w hiperkalcemii parametry metaboliczne, takie jak stężenie wapnia, fosforanów i magnezu w surowicy. W przypadku wystąpienia hipokalcemii, hipofosfatemii lub hipomagnezemii może być konieczne wprowadzenie krótkotrwałej terapii uzupełniającej. Pacjenci z nieleczoną hiperkalcemią mają zazwyczaj w pewnym stopniu zaburzoną czynność nerek,
dlatego u takich pacjentów należy rozważyć dokładne monitorowanie czynności nerek. Pacjenci leczeni kwasem zoledronowym nie powinni jednocześnie otrzymywać innych bisfosfonianów, ponieważ łączne skutki działania tych leków nie są znane.

Szczegółowe informacje na stronie: http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/

Osporil opinie
Osporil ulotka
Osporil skład
Osporil dawkowanie
Osporil przeciwwskazania
Osporil cena
Osporil zamienniki
Osporil zamiennik
Osporil odpowiednik
Osporil tańszy zamiennik
Osporil czy działa
Osporil opinia
choroby nowotworowe hiperkalcemia złamania kręgów choroby kości nowotwór kości układ kostno-stawowy złamania patologiczne układ kostny
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Osporil

Dodaj opinię o Osporil

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 777 produktów w 204 kategoriach