40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 514 produktów w 205 kategoriach

Onypso

OnypsoOnypso
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: kosmetyk
Producent: PIERRE FABRE COSMETIQUE
Postać: lakier do paznokci
Cena: 82.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii lakiery/preparaty do paznokci

Opis i skład produktu Onypso

Onypso, lakier do paznokci, przeciw zmianom łuszczycowym, 3 ml

Onypso to lakier do paznokci polecany do miejscowego leczenia zgrubienia paznokci dłoni i/lub stóp wywołanego łuszczycą.

Skład Onypso

Onypso zawiera: SD Alcohol 39-C (Alkohol Denat.) Water (Aqua), Urea, Acrylates/ Dimethylaminoethyl Methacrylate Copolymer, Propylene Glycol.

Działanie

Onypso polecany jest w przypadku hiperkeratozy podpaznokciowej - jednej z najczęstszych objawów łuszczycy paznokci. Jest ona spowodowana odkładaniem się i nagromadzeniem pod paznokciem komórek, które nie zostały usunięte. Onypso zwiększa  mechaniczne działanie keratolityczne, zmniejszając objawy hiperkeratozy czego skutkiem jest zatrzymanie grubienia paznokci dotkniętych łuszczycą.

Stosowanie

Należy umyć dłonie i/lub stopy przed uzyciem . 

Używać raz dziennie przez 6 miesięcy ilość odpowiednią do pomalowania całej powierzchni zgrubiałego paznokcia. Zostawić do wyschnięcia przez 1-2 minuty. Mocznik zawarty w skąłdzie jest rozpuszczalny w wodzie, poleca się stosowanie  wieczorem, przed snem, aby mógł on zostać na paznokciu przez dłuższy czas. Uzywanie  raz w tygodniu zmywacza do paznokci ułatwia  usunięcie z powierzchni paznokci warstwy lakieru, który może uniemożliwić przenikanie substancji aktywnej. Zamknąć po użyciu. Należy unikać zabrudzenia szyjki butelki lakierem, ponieważ może to szkodliwie wpłynąć na hermetyczność zamknięcia butelki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować lakieru jeśli stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników . Nie poleca się stosowania lakieru u dzieci i kobiet w ciąży.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Regularne stosowanie Onypso na skórze otaczającej paznokieć może powodować łagodne działania niepożądane: zaczerwienienie, podrażnienie, łuszczenie się lub suchość.

Uwagi

Poleca się regularne czyszczenie paznokci dotkniętych hiperkeratozą. 

Onypso jest  łatwopalny, nie należy go stosować w pobliżu źródła ciepła, otwartego płomienia lub ognia. Nie należy  palić w czasie stosowania produktu.

Jeżeli stosuje sie lakier kosmetyczny , należy nałożyć Onypso przed lakierem kosmetycznym. Przed kolejnym uzyciem  Onypso  nalezy calkowicie usunąć lakier kosmetyczny.

Nie należy połykać, nie stosować na uszkodzonej skórze. Nie stosować w okolicy oczu i błon śluzowych. Nie wdychać. 

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Onypso opinie
Onypso ulotka
Onypso skład
Onypso dawkowanie
Onypso przeciwwskazania
Onypso cena
Onypso zamienniki
Onypso zamiennik
Onypso odpowiednik
Onypso tańszy zamiennik
Onypso czy działa
Onypso lakier do paznokci
Onypso łuszczyca
łuszczyca hiperkeratoza hiperkeratoza łuszczycowa leczenie łuszczycy łuszczyca paznokci
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Onypso

Dodaj opinię o Onypso

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 514 produktów w 205 kategoriach