41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Noacid

NoacidNoacid
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 9.62 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 40 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt., 20 mg, tabletki, dojelitowe, 28 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Pantoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Noacid

 

Lek na receptę Noacid 20 stosowany w leczeniu  łagodnej postaci choroby refluksowej przełyku.Sprawdza się także w długotrwałym leczeniu refluksowego zapalenia przełyku i przeciwdziała jego nawrotom.Preparat zapobiega owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy, które wywołują niewybiórcze niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) u pacjentów z znajdujących się w grupie zwiększonego ryzyka.

Lek na receptę Noacid 40, który stosuje się w leczeniu skojarzonym z odpowiednimi antybiotykami w eradykacji Helicobacter pylori i aby zapobiegać nawrotom choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy u pacjentówu których owrzodzenie wiąże się z zakażeniem H. pylori. Wskazany jest w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka.Lek stosuje się także w umiarkowanej i ciężkiej postaci refluksowego zapalenia przełyku. Ma swoje zastosowanie w długotrwałym leczeniu zespołu Zollingera-Ellisona i innych zaburzeń, które wiążą się z patologicznym zwiększonym wydzielaniem kwasu solnego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletkę połyka się w całości, popijając wodą.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból brzucha, biegunka, zaparcia, wzdęcia i ból głowy. Niezbyt często występują nudności, wymioty, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, skórne reakcje alergiczne (świąd, wysypka). Suchość w ustach, bóle stawów, zmiany obrazu krwi, uogólnione rekcje nadwrażliwości, zaburzenia pracy wątroby i/lub nerek, depresja obserwowane są bardzo rzadko.   Występowanie po zastosowaniu preparatu Noacid takich działań niepożądanych, jak zaburzenia widzenia, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pantoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nowotworowy charakter zmian wrzodowych.   Gdy przyjmujesz atazanawir, ketokonazol, itrakonazol, leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

Noacid ulotka
Noacid skład
Noacid dawkowanie
Noacid przeciwwskazania
Noacid cena
Noacid zamienniki
Noacid zamiennik
Noacid odpowiednik
Noacid tańszy zamiennik
Noacid czy działa
Noacid opinia
Noacid opinie
lek na wrzody żołądka refluks wrzody żołądka choroba refluksowa przełyku wrzody dwunastnicy refluks żołądkowo-przełykowy zespół Zollingera-Ellisona lek na wrzody dwunastnicy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Noacid

Dodaj opinię o Noacid

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach