41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Nitrendypina EGIS

Nitrendypina EGISNitrendypina EGIS
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 15.54 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20 mg, tabletki, 30 szt., ,10 mg, tabletki, 30 szt., 10 mg, tabletki, 60 szt., 20 mg, tabletki, 60 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Nitrendipinum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Nitrendypina EGIS

 

Lek na recept przeznaczony do leczenia nadciśnienia tętniczego, które wywołują różne czynniki.

Dawkowanie:

Doustnie, zazwyczaj raz dziennie (rano), po spożyciu posiłku, z niewielką ilością płynu. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Ból głowy, zawroty głowy, uczucie gorąca, wypieki na twarzy, obrzęki kończyn dolnych, wymioty, przyspieszenie akcji serca, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, uczucie zmęczenia, zwiększona ilość oddawanego moczu, zwiększenie stężenia glukozy we krwi.   W początkowym okresie leczenia zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, schorzenia wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi, glikozydy naparstnicy, cymetydynę, ranitydynę, ryfampicynę, fenytoinę, karbamazepinę, kwas walproinowy, ketokonazol, itrakonazol, flukonazol. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Nitrendypina EGIS opinia
Nitrendypina EGIS opinie
Nitrendypina EGIS ulotka
Nitrendypina EGIS skład
Nitrendypina EGIS dawkowanie
Nitrendypina EGIS przeciwwskazania
Nitrendypina EGIS cena
Nitrendypina EGIS zamienniki
Nitrendypina EGIS zamiennik
Nitrendypina EGIS odpowiednik
Nitrendypina EGIS tańszy zamiennik
Nitrendypina EGIS czy działa
serce nadciśnienie układ krążenia nadciśnienie tętnicze lek na nadciśnienie leczenie nadciśnienia tętniczego jak leczyć nadciśnienie nadciśnienie tętnicze różnego pochodzenia.
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Nitrendypina EGIS

Dodaj opinię o Nitrendypina EGIS

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach