41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Nimotop S

Nimotop SNimotop S
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane roztwór do infuzji
Cena: 251.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg/50 ml, roztwór do infuzji (import równoległy), 1 butelka, tabletki powlekane, 30 mg, 100 szt
Działanie: korzystnie wpływa na krążenie mózgowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Nimotop S

 

Lek na receptę przeznaczony jest do stosowania jako doustna kontynuacja profilaktyki i leczenia niedokrwiennych ubytków neurologicznych, które powodują skurcze naczyń krwionośnych mózgu w wyniku krwotoku podpajęczynówkowego co jest następstwem pęknięcia tętniaka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. W trakcie leczenia nie wolno spożywać soku grejpfrutowego.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zaburzenia pasażu jelitowego; ból i zawroty głowy, znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, szczególnie gdy dawki początkowe są duże, zaczerwienienie skóry, pocenie się, uczucie gorąca, zaburzenia rytmu serca.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na nimodypinę lub pozostałe składniki preparatu, cierpisz na niedociśnienie, podwyższone ciśńienie sródczaszkowe. Gdy przyjmujesz leki przeciwpadaczkowe (np. fluoksetynę), leki pbniżające ciśnienie krwi, cymetydynę, kwas walproinowy, fenobarbital. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadkach bezwzględnej konieczności.

Nimotop S opinia
Nimotop S opinie
Nimotop S ulotka
Nimotop S skład
Nimotop S dawkowanie
Nimotop S przeciwwskazania
Nimotop S cena
Nimotop S zamienniki
Nimotop S zamiennik
Nimotop S odpowiednik
Nimotop S tańszy zamiennik
Nimotop S czy działa
układ krążenia lek na niedokrwienie mózgu skurcz naczyń krwionośnych ubytki neurologiczne krwotok podpajęczynówkowy pęknięcie tętniaka niedokrwienne ubytki neurologiczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Nimotop S

Dodaj opinię o Nimotop S

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach