41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Nifuroxazid

NifuroxazidNifuroxazid
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina
Cena: 11.60 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (220 mg / 5 ml), (Hasco), 91 ml
Działanie: przeciwbakteryjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Nifuroxazid

 

Lek na receptę, o działaniu przeciwbakteryjnym. Używa się go w ostrych i przewlekłych biegunkach wywołanych przez bakterie oraz w innych chorobach, które objawiają się biegunką. Ma działanie miejscowe w świetle jelita w stosunku do niektórych gatunków bakterii. Leknie wyniszcza dobrych bakterii występujących w przewodzie pokarmowym.Za jego przyczyną nie powstają szczepy bakterii opornych na jego działanie. Po zażyciu w ogóle nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wydalany jest w postaci niezmienionej razem z kałem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Uwaga! Podczas leczenia ostrych biegunek konieczne jest stałe nawadnianie organizmu. Lek stosować z zachowaniem ścisłej diety z wykluczeniem soków, surowych warzyw i owoców, pikantnych i ciężkostrawnych potraw. Picie alkoholu podczas stosowania leku Nifuroxazid może spowodować ostre lub groźne reakcje nietolerancji (tzw. reakcje disulfiramopodobne).

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: bóle brzucha, nudności, wysypka, pokrzywka. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy mas uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Gdy przyjmujesz inne leki. Ze względu na silne działanie adsorpcyjne nifuroksazydu nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Jak dotąd nie stwierdzono niekorzystnego działania nifuroksazydu w ciąży ani podczas karmienia piersią.

Nifuroxazid opinia
Nifuroxazid opinie
Nifuroxazid ulotka
Nifuroxazid skład
Nifuroxazid dawkowanie
Nifuroxazid przeciwwskazania
Nifuroxazid cena
Nifuroxazid zamienniki
Nifuroxazid zamiennik
Nifuroxazid odpowiednik
Nifuroxazid tańszy zamiennik
Nifuroxazid czy działa
biegunka biegunka ostra lek na biegunkę na biegunkę
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Nifuroxazid

Dodaj opinię o Nifuroxazid

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach