42 733 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Nifuroksazyd Richter

Nifuroksazyd Richter 100mg, tabletki 24sztNifuroksazyd Richter 100mg, tabletki 24szt
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: GEDEON RICHTER POLSKA
Postać: tabletki
Cena: 7.10 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Nifuroksazyd Richter

Nifuroksazyd Richter 100mg, tabletki 24szt

Nifuroksazyd Richter to preparat stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych biegunek pochodzenia bakteryjnego lub innych chorób, które przebiegają z biegunką. Działa przeciwbaktryjnie na określone rodzaje infekcji, hamuje dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

Skład:

1 tabletka zawiera nifuroksazyd 100 mg.

Działanie:

Produkt zawiera pochodną 5 – nitrofuranu, dzięki czemu działa przeciwbakteryjnie docelowo w jelicie, na niektóre rodzaje bakterii Gram - dodatnich z rodzaju Staphylococcus i niektórych gatunków bakterii Gram - ujemnych z rodziny Enterobacteriaceae z rodzajów: Yersinia spp., Escherichia spp., Citrobacter spp., Enterobacter spp., Klebsiella spp., Salmonella spp. Nie działa na bakterie takie jak: Proteus vulgaris, Proteus mirabilis oraz Pseudomonas aeruginosa. Nifuroksazyd to lek, który nie uszkadza flory bakteryjnej jeli, a także nie powoduje powstania szczepów opornych. Działanie leku prawdopodobnie polega na zahamowaniu aktywności dehydrogenaz oraz syntezy białek znajdujących się w komórkach bakterii.

Dawkowanie:

Lek jest przeznaczony dla dzieci powyżej 7.go roku życia oraz dorosłych. Zaleca się stosowanie 2 tabletek 4 razy w ciągu doby zachowując 6 godzinny odstęp. Lek nalezy popić szklanką wody, nie rozgryzając tabletki. W trakcie leczenia biegunki należy zadbać o odpowiednią dietę (zakaz spożywania świeżych soków, surowych warzy i owoców, a także pikantnych i ciężkostrawnych potraw) oraz nawodnienie organizmu. Stosować minimum 3-dniową kurację.

Przeciwwskazania:

W trackie stosowania leku Nifuroksazyd Richter nie wolno pić alkoholu. Picie alkoholu podczas stosowania leku Nifuroksazyd Richter może spowodować ostre i groźne reakcje nietolerancji.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 7 lat, ponieważ dzieci w tym wieku mogą mieć trudność z połknięciem leku Nifuroksazyd Richter.

Uczulenie na nifuroksazyd lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Działania niepożądane:

Reakcje nadwrażliwości takie jak wysypka lub pokrzywka, bóle brzucha, nudności, nasilenie biegunki.  

Uwagi:

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach stosowania leku Nifuroksazyd Richter, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.  Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem. Lek Nifuroksazyd Richter zmniejsza wchłanianie wielu leków z przewodu pokarmowego. Jeżeli przyjmujesz inne leki, przed rozpoczęciem kuracji lekiem Nifuroksazyd Richter należy skonsultować się z lekarzem.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Nifuroksazyd Richter tańszy zamiennik
Nifuroksazyd Richter czy działa
Nifuroksazyd Richter opinia
Nifuroksazyd Richter opinie
Nifuroksazyd Richter ulotka
Nifuroksazyd Richter skład
Nifuroksazyd Richter dawkowanie
Nifuroksazyd Richter przeciwwskazania
Nifuroksazyd Richter cena
Nifuroksazyd Richter zamienniki
Nifuroksazyd Richter zamiennik
Nifuroksazyd Richter odpowiednik
ostra biegunka przewlekła biegunka biegunka bakteryjna lek na biegunkę infekcja bakteryjna przewodu pokarmowego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Nifuroksazyd Richter

Dodano: 20 Grudzień 2015
Autor: Anna
Ocena:
Doradzono mi ten środek w aptece, jak mój 8-letni syn miał ostrą biegunkę. Pomogło. Polecam.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Nifuroksazyd Richter

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 733 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach