40 690 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Nexium

NexiumNexium
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 73.03 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki dojelitowe, 20 mg, 28 szt, tabletki dojelitowe, 40 mg, 14 szt
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii dolegliwości pokarmowe

Opis i skład produktu Nexium

 

Lek wydawany na receptę przeznaczony do leczenia nadżerek w przy refluksowym zapaleniu przełyku. Preparatu stosuje się także aby zapobiegać nawrotom refluksowego zapalenia przełyku oraz w leczeniu objawowego refluksowego zapalenia przełyku.Sprawdza się także w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy współistniejącej z zakażeniem Helicobacter pylori. Lek ma za zadanie zapobiegać nawrotom wrzodu trawiennego u pacjentów z chorobą wrzodową, jest przyczyną zakażenia bakterią Helicobacter pylori.Lek pomaga zwalczać wrzody żołądka związane z leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymui (NLPZ). Stosowany jest także w profilaktyce, aby zapobiec wrzodom żołądka i dwunastnicy, które wiążą się z leczeniem NLPZ u pacjentów będących w grupie ryzyka.

Dawkowanie:

Doustnie, przed posiłkiem. Tabletki  należy połykać w całości, nie należy ich żuć ani kruszyć. W przypadku trudności z połykaniem tabletki można rozpuścić w połowie szklanki wody niegazowanej. Nie należy rozpuszczać w żadnym innym płynie, ponieważ otoczka zabezpieczająca przed działaniem soku żołądkowego może zostać uszkodzona. Tak przygotowany roztwór, z widocznymi kuleczkami, należy wypić w ciągu 30 minut,  nierozpuszczonych kuleczek nie należy żuć ani kruszyć. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie należy stosować u dzieci ze względu na brak badań.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból głowy, biegunka, ból brzucha, wzdęcie, nudności, wymioty, zaparcie. Niezbyt często: zapalenie skóry, świąd, pokrzywka, zawroty głowy, suchość w ustach. Dotychczas nie zaobserwowano, aby preparat wpływał na zdolność kierowania pojazdami lub obsługi maszyn, jednak ze względu na możliwe, rzadko występujące działania niepożądane należy zachować ostrożność.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrazliwość na esomeprazol oraz inne pochodne benzoimidazolu, wrodzoną nietolerancję fruktozy, glukozo-galaktozowy zespół złego wchłaniania oraz niedobór sacharazy i izomaltazy. Gdy przyjmujesz ketokonazol, itrakonazol, diazepam, warfarynę, diazepam, citalopram, imipraminę, klomipraminę, fenytoinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Nexium opinia
Nexium opinie
Nexium ulotka
Nexium skład
Nexium dawkowanie
Nexium przeciewskazania
Nexium cena
Nexium zamienniki
Nexium zamiennik
Nexium odpowiednik
Nexium tańszy zamiennik
Nexium czy działa
refluks wrzody wrzody żołądka wrzody dwunastnicy refluksowe zapalenie przełyku leczenie wrzodów zapobieganie wrzodom żołądka zapobieganie wrzodom dwunastnicy leczenie refluksowego zapalenia przełyku lek na wrzody dwunastnicy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Nexium

Dodaj opinię o Nexium

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 690 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach