45 396 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Nexgard

NexgardNexgard
(72 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki do żucia
Cena: 163.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Nexgard

Nexgard, 136 mg, 3 tabletki

Nexgard to preparat o działaniu leczniczym i zapobiegającym infestacji pcheł i kleszczy oraz alergicznemu pchlemu zapaleniu skóry u bardzo dużych psów o wadze 25-50 kg.

Skład Nexgard:

Substancja czynna: afoksolaner. 1 tabletka do żucia zawiera: 136,0 mg. afoksolaneru.

Właściwości:

Nexgard bazuje na aktywności afoksolaneru, który zabija pchły i kleszcze, gdy spożyły one krew zwierzęcia, poprzez działanie na ich układ nerwowy. Lek Nexgard powoduje niekontrolowaną aktywność układu nerwowego, co prowadzi do paraliżu i śmierci pcheł oraz kleszczy. Co ważne, eliminuje pchły, jeszcze zanim są one w stanie złożyć jaja, dzięki czemu pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu psa.

Przeznaczenie:

Lek weterynaryjny w formie tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany w zwalczaniu infestacji pchłami i kleszczami u bardzo dużych psów o masie ciała 25-50 kg. oraz w ramach zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (reakcji alergicznej wywołanej ugryzieniami pcheł).

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na brak dostępnych danych, zastosowanie produktu u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub psów o masie ciała niższej niż 2 kg. oraz suk w ciąży i karmiących młode jest możliwe wyłącznie po ocenie stosunku korzyści do ryzyka dokonanej przez lekarza weterynarii.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą występować umiarkowane objawy ze strony układu pokarmowego (wymioty, biegunka), świąd, ospałość lub brak apetytu. Objawy te są zwykle ograniczone i szybko przemijające. Pasożyty muszą rozpocząć pożywianie się na gospodarzu aby ulec ekspozycji na afoxolaner, dlatego też nie można wykluczyć możliwości transmisji odpasożytniczych chorób zakaźnych. 

Dawkowanie:

Podawać psu po 1 tabletce w miesięcznych odstępach, w okresach zagrożenia inwazją pcheł i/lub kleszczy, w oparciu o sytuację epidemiologiczną. Jeśli zwierzę nie przyjmuje tabletek bezpośrednio można je podawać wraz z pokarmem.

Nexgard ulotka
Nexgard skład
Nexgard dawkowanie
Nexgard przeciwwskazania
Nexgard cena
Nexgard zamienniki
Nexgard zamiennik
Nexgard odpowiednik
Nexgard tańszy zamiennik
Nexgard czy działa
Nexgard opinie
lek na psie pchły lek na kleszcza u psa psie pchle zapalenie skóry zwalczanie pcheł u psa przeciw kleszczowi u psa pies ma kleszcza
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Nexgard

Dodano: 15 Styczeń 2022
Autor: Monika
Ocena:
Tragedia przeżyłam szok podałam mojemu szczeniakowi dziś 15.01.22. zgodnie z waga pieska Nex Gard afoxolaner godzinę po podaniu mojemu psu piesek jakby oszalał zaczął piszczec latać kopać wszystkimi łapkami tragedia nie mogłam go uspokoić dodam że jest sobota obdzwonilam wszystkich możliwych weterynarzy w tym moja Panią która nie odebrała telefonu żadnej pomocy po około 2 godz się uspikoil sam będę go obserwować nigdy więcej tego nie podam odradzam wszystkim przeżyłam cos strasznego
Odpowiedź
Dodano: 24 Sierpień 2021
Autor: Tyson
Ocena:
Stosuję u mojego mini bulka od roku i wszystko jest w porządku .
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2021
Autor: Wera
Ocena:
Nie polecam,nasz piesek wymiotował kilka dni,więcej tego świństwa nie podamy.Odradzam zdecydowanie
Odpowiedź
Dodano: 12 Sierpień 2021
Autor: Kasia
Ocena:
Podaje to psu od ponad roku i ani jednego kleszcza nie miała moja sunij. Również nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych.
Odpowiedź
Dodano: 07 Sierpień 2021
Autor: Magda
Ocena:
Preparat bardzo dobry, zero kleszczy, pcheł. Nie ma też żadnych skutków ubocznych.
Odpowiedź
Dodano: 29 Lipiec 2021
Autor: Alicja
Ocena:
Mój pies dostał wczoraj tabletkę nexgard i czuję się dobrze. Czytając komentarze bałam się jej podać tą tabletkę ale jest ok. Mój pies to suczka Sonia ma 9 lat. Pozdrawiam.
Odpowiedź
Dodano: 16 Lipiec 2021
Autor: Inka
Ocena:
Dnia 11 lipca 2021 podałam tabletkę mojemu psu (maltańczyk, 4 lata, 9 kg). Dobrana do wagi. Wcześniejnpies dostawał Spectrum-bez skutków ubocznych. Po tabletce Nextgard biegunka od następnego dnia, dzisiaj 16 lipca wymioty i calkowita utrata apetytu (nawet na ulubione do tej pory smaczki). Udałal sie do weterynarza, dostała 4 zastrzyki, w tym jeden na choroby układu pokarmowego. I zalecenie obserwacji przez 4 dni. Dostała też Metrovis w tabletkach na 4 dni. Jestem zaniepokojona. Jeśli nie minie do pon.robimy wyniki z krwi na trzustkę.
Odpowiedź
Dodano: 27 Czerwiec 2021
Autor: Sylwia
Ocena:
Moja suczka choruje na chorobę cushing ale przechorowala po podaniu leku.Pytalam weterynarz że choruje na cushing czy można podać lek odrobaczające i na pchły dostałam odpowiedź że nie ma przeciwwskazań.
Odpowiedź
Dodano: 18 Czerwiec 2021
Autor: Małgosia
Ocena:
Nasz 13 letni golden po podaniu nexgard po 3 dniach zmarł - ludzie nie dawajcie tego świństwa swoim pupilom. Wymiotował, kichał krwią.Nie możemy się z tym pogodzić. Był w pełni sił - kochany piesek.
Odpowiedź
Dodano: 18 Czerwiec 2021
Autor: Dorota
Ocena:
Pies po tabletce dostał biegunki. Byłam sceptycznie nastawiona do produktu, przekonała mnie lekarka weterynarii, ale muszę stwierdzić, że znacznie bardziej zadowolona byłam z pipety Vectra 3D. W sezonie letnim vectra świetnie odstrasza komary, muszki, do psa nic się nie dobierało, bo dodatkowo odstrasza. W tej chwili pies nie dość, że słabo się czuje, to jeszcze atakują go komary
Odpowiedź

Dodaj opinię o Nexgard

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 396 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach