36 601 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
31 353 produktów w 202 kategoriach

Bravecto

Bravecto, 1 tabletkaBravecto, 1 tabletka
(30 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: lek
Producent: INTERVET
Postać: tabletki
Cena: 85.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii Produkty dla zwierząt

Opis i skład produktu Bravecto

Bravecto, 1 tabletka

To produkt leczniczy dla psów w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, który służy do zwalcznia kleszczy oraz pcheł.

Skład:

Substancja czynna: fluralaner. Zawartość w 1 tabletce:

 • Bravecto dla bardzo małych psów (2-4,5 kg): 112,5 mg.
 • Bravecto dla małych psów (>4,5-10 kg): 250 mg.
 • Bravecto dla średnich psów (>10-20 kg): 500 mg. 
 • Bravecto dla dużych psów (>20-40 kg): 1000 mg.
 • Bravecto dla bardzo dużych psów (>40-56 kg): 1400 mg.

Właściwości:

Bravecto to ogólnoustrojowy środek owadobójczy i roztoczobójczy, którego mechanizm działania polega na aktywności substancji czynnej po rozpoczęciu żerowania insekta. Działanie rozpoczyna się w przeciągu 8 godzin od rozpoczęcia żerowania pcheł lub w ciągu 12 godzin od rozpoczęcia żerowania kleszczy.  

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Z powodu braku odpowiednich danych, produkt leczniczy nie powinien być stosowany u szczeniąt w wieku poniżej ósmego tygodnia życia i/lub psów o masie ciała poniżej 2 kg. Produktu nie należy podawać w odstępach krótszych niż 8 tygodni, ponieważ nie badano bezpieczeństwa produktu podawanego w krótszych odstępach czasu. 

Działania niepożądane:

W przebiegu badań klinicznych często obserwowano (1,6 % leczonych psów) działania niepożądane, którymi były łagodnie wyrażone i przejściowe objawy żołądkowo-jelitowe takie jak biegunka, wymioty, brak apetytu i ślinienie się. Częstotliwość występowania działań niepożądanych przedstawia się zgodnie z poniższą regułą: 

 • bardzo często (więcej niż 1 na 10 zwierząt wykazujących działanie(a) niepożądane w jednym cyklu leczenia)
 • często (więcej niż 1, ale mniej niż 10 na 100 zwierząt)
 • niezbyt często (więcej niż 1, ale mniej niż 10 na 1000 zwierząt)
 • rzadko (więcej niż 1, ale mniej niż 10 na 10000 zwierząt)
 • bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10000 zwierząt włączając pojedyncze raporty).

Pasożyty muszą rozpocząć żerowanie na organizmie gospodarza, aby wejść w kontakt z substancją fluralaner, z tego względu nie można wykluczyć ryzyka wystąpienia choroby przenoszonej przez pasożyty.

Dawkowanie:

Tabletkę podać zwierzęciu w całości w porze lub w trakcie karmienia i upewnić się, że została połknięta. 

Uwagi:

 • Po zastosowaniu należy dokładnie umyć ręce.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej, poza zasięgiem małych dzieci.
Bravecto opinia
Bravecto opinie
Bravecto ulotka
Bravecto dawkowanie
Bravecto cena
pchły u psa kleszcz u psa dla psów przeciw pchłom dla psów na kleszcze przeciwkleszczowe dla psa leczenie psich pcheł
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Bravecto

Dodano: 20 Marzec 2017
Autor: basiak
Ocena:
Znane są przypadki, kiedy to wiadome ugrupowania specjalnie blokują informacje o kleszczach w mediach na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym a nawet europejskim i światowym i chcą spowodować nasilenie destrukcyjnych i pejoratywnych zachowań w tym zakresie. Powinniśmy wszyscy żądać od władz nie tylko krajowych, ale też i europejskich czy światowych o zintensyfikowanie działań zwalczających kleszczarstwo i swolenników kleszczarstwa, a promujących zachowania zdrowotne i antychorobowe. Powinniśmy domagać się od wszelkich władz postawienia przed sądem osobników szkodzących sprawie zwalczania kleszczarstwa, szkodników profilaktyki antykleszczowej i przykładnego ich ukarania, nawet ze skazaniem na najwyższy wymiar kary czy wyrok, w tym likwidacji w pień kleszczy.
Odpowiedź
Dodano: 20 Marzec 2017
Autor: basia k basiak nie basia k
Ocena:
Z uwagi na fakt, iż rosnąca popularność leku Bravecto spowodowała spadek sprzedaży innych leków pokleszczowych, spadek sprzedaży preparatów do wykonywania badań itp., mało tego, były wyspecjalizowane lecznice specjalizujące się w leczeniu chorób odkleszczowych, gdzie zarabiano na zabiegach i sprzedaży leków oraz prowadzeniu leczenia pokleszczowego, a teraz okazało się, że jest Bravecto, no więc wszelkiej maści agentury wiadomej proweniencji, szkodnicy przemysłowi a i polityczni, sabotażyści wszelkiej maści, szpiedzy w tym przemysłowi, producenccy i inni, z powiązaniami biznesowo-finansowymi różnego zabarwienia lobby prawniczego, w tym sędziowsko-komorniczego i nielegalnych inicjatyw w tym kręgów czyścicieli kamienic chce doprowadzić do wszelkich działań skierowanych przeciwko jakże pożytecznemu zapobieganiu chorobom odkleszczowym wśród zwierząt. cdn
Odpowiedź
Dodano: 06 Marzec 2017
Autor: Syllwana
Ocena:
Moja mopsiczka tez boryka sie z pasozytem nużenca.Lek Bravecto póki co sprawdził sie doskonale.Żadnych skutków ubocznych nie było.I w przypadku mojej suczki wystarcza podac tabletkę raz na pól roku,a przy okazji nie ma pcheł i żadnych kleszczy.Jestem na TAK
Odpowiedź
Dodano: 25 Luty 2017
Autor: bodek
Ocena:
mam sznalcera miniature i mialem rozne obroze i mial po 3 -4 kleszcze ale w tamtym roku kupilem tabletke bravekto i bylo ok chociaz mial po 1 czy 2 klaeszcze ale uschniete i pierwszy raz slysze ze te tabletki sa na zachodzie wycofane i maja takie skutki uboczne to teraz sie przestraszylem
Odpowiedź
Dodano: 26 Grudzień 2016
Autor: Kasia
Ocena:
Mam wyżła z nużycą. Przekonywana bardzo mocno przez panią dr, która jest wielką zwolenniczką leku Bravecto, o jego zupełnej nieszkodliwości i cudownym działaniu na nużeńce zdecydowalam się podać miesiąc temu tę tabletkę. Niestety, łysinka za uchem nie zarasta, tylko się powiększa, powstala też już druga na pysku. Oczywiście, powinnam podawać Bravecto już do końca życia psa, co 3 miesiące... a w gabinecie wet. pudełek z tymi tabletkami pod sufit... straciłam zaufanie. Pies na szczęście czuje się dobrze, działania ubocznego nie zauważyłam. Ale tabletka na nużeńce (tak, było badanje mikroskopowe) u mojego psa - nie działa.
Odpowiedź
Dodano: 02 Luty 2017
Autor: Kamilla
Bravecto nie działa na nużeńce
Odpowiedź
Dodano: 04 Marzec 2017
Autor: Daniel
nuzyce trzeba leczyc i mozna wyleczyc choc dlugo to zajmuje,nie powiedzial tego lekarz??? mialem dwa psy z nuzyca,i mimo dosc dlugiego leczenia udalo sie
Odpowiedź
Dodano: 19 Marzec 2017
Autor: Karolina
Lek nie zadziała za pierwszym razem, moja stafficzka miala strasznego nuzenca, dopiero po 3 tabletce zaczely jej sie zarastac plamy na glowie. Tabletke podaje sie raz na 5-6mscy nie co 3.
Odpowiedź
Dodano: 01 Listopad 2016
Autor: Edyta
Ocena:
Super środek szkoda że nie ma w jednej tabletce dla psów powyżej 80kg
Odpowiedź
Dodano: 27 Październik 2016
Autor: kasia
Ocena:
zagranicą tabletki już wycofują ponieważ błyo zbyt dużo efektów ubocznych włącznie ze skutkiem śmiertelnym
Odpowiedź
Dodano: 02 Grudzień 2016
Autor: Anouk
gdzie za granicą? bo moja siostra jest wetem w USA i tam jak najbardziej polecają ten środek
Odpowiedź
Dodano: 08 Luty 2017
Autor: Woj
Podaj publikację na ten temat, bo takie pierdoły to każdy anonimowo może pisać.
Odpowiedź
Dodano: 17 Październik 2016
Autor: Kamilq
Ocena:
Po dwukrotnym ugryzieniu kleszcza zdecydowałam się podać psu bravecto. super ochrona, żadnych powikłań, jedyny minus to cena.
Odpowiedź
Dodano: 12 Wrzesień 2016
Autor: Justyna
Ocena:
POLECAM STOSUJE W LECZENIU NUZYCY u Yorka .Bardzo dobrze się sprawdza jako lek i jako ochrona.
Odpowiedź
Dodano: 11 Sierpień 2016
Autor: Kasia
Ocena:
Polecam. Przy kroplach i obrotach problem żeby dzieci nie dotykały psa, a działanie krótkie i kleszcze przyniszonone do domu. Tabletka 2x w roku i po sprawie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Bravecto

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 36 601 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 31 353 produktów w 202 kategoriach