44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Nexgard

NexgardNexgard
(60 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki do żucia
Cena: 163.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Nexgard

Nexgard, 136 mg, 3 tabletki

Nexgard to preparat o działaniu leczniczym i zapobiegającym infestacji pcheł i kleszczy oraz alergicznemu pchlemu zapaleniu skóry u bardzo dużych psów o wadze 25-50 kg.

Skład Nexgard:

Substancja czynna: afoksolaner. 1 tabletka do żucia zawiera: 136,0 mg. afoksolaneru.

Właściwości:

Nexgard bazuje na aktywności afoksolaneru, który zabija pchły i kleszcze, gdy spożyły one krew zwierzęcia, poprzez działanie na ich układ nerwowy. Lek Nexgard powoduje niekontrolowaną aktywność układu nerwowego, co prowadzi do paraliżu i śmierci pcheł oraz kleszczy. Co ważne, eliminuje pchły, jeszcze zanim są one w stanie złożyć jaja, dzięki czemu pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu psa.

Przeznaczenie:

Lek weterynaryjny w formie tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany w zwalczaniu infestacji pchłami i kleszczami u bardzo dużych psów o masie ciała 25-50 kg. oraz w ramach zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (reakcji alergicznej wywołanej ugryzieniami pcheł).

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na brak dostępnych danych, zastosowanie produktu u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub psów o masie ciała niższej niż 2 kg. oraz suk w ciąży i karmiących młode jest możliwe wyłącznie po ocenie stosunku korzyści do ryzyka dokonanej przez lekarza weterynarii.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą występować umiarkowane objawy ze strony układu pokarmowego (wymioty, biegunka), świąd, ospałość lub brak apetytu. Objawy te są zwykle ograniczone i szybko przemijające. Pasożyty muszą rozpocząć pożywianie się na gospodarzu aby ulec ekspozycji na afoxolaner, dlatego też nie można wykluczyć możliwości transmisji odpasożytniczych chorób zakaźnych. 

Dawkowanie:

Podawać psu po 1 tabletce w miesięcznych odstępach, w okresach zagrożenia inwazją pcheł i/lub kleszczy, w oparciu o sytuację epidemiologiczną. Jeśli zwierzę nie przyjmuje tabletek bezpośrednio można je podawać wraz z pokarmem.

Nexgard opinie
Nexgard ulotka
Nexgard skład
Nexgard dawkowanie
Nexgard przeciwwskazania
Nexgard cena
Nexgard zamienniki
Nexgard zamiennik
Nexgard odpowiednik
Nexgard tańszy zamiennik
Nexgard czy działa
lek na psie pchły lek na kleszcza u psa psie pchle zapalenie skóry zwalczanie pcheł u psa przeciw kleszczowi u psa pies ma kleszcza
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Nexgard

Dodano: 05 Czerwiec 2021
Autor: Dawid
Ocena:
Właśnie mój pies parę godzin po podaniu tabletki dostał padaczki. Masakra nie polecam tego shitu.
Odpowiedź
Dodano: 12 Maj 2021
Autor: Róża
Ocena:
Brak efektów ubocznych, psiakowi smakuje, problemu z kleszczami czy pasożytami nie mamy.
Odpowiedź
Dodano: 09 Maj 2021
Autor: Halina
Ocena:
Nie polecam, mój jamniczek mocno choruje już 3 dzień. Byliśmy u weta jesteśmy pod kontrolą. Ale z pieskiem nie dobrze. Dzisiaj niedziela będę szukać innego, weta
Odpowiedź
Dodano: 02 Maj 2021
Autor: Mari❤️
Ocena:
Moja jamniczka i mój Pomeranian polecają czują się dobrze na razie nie znalazłam żadnego kleszcza i nie miały objawów ubocznych
Odpowiedź
Dodano: 01 Maj 2021
Autor: Ewa
Ocena:
Tragedia, a nie preparat przeciw kleszczom. Trucizna dla psa. Ta samo jak BRAVECTO. NIE WOLNO TEGO ŚWIŃSTWA podawać żadnemu zwierzakowi. Mnie wet polecił zamiast Sympariki, którą pies dobrze tolerował i jeszcze wdał się w polemikę że będzie na pewno dobrze. Tymczasem pies bardzo źle się czuje. Będę interweniować u lekarza, że wciska kit dla pieniędzy.
Odpowiedź
Dodano: 17 Kwiecień 2021
Autor: Xxx
Ocena:
Mój maltańczyk ,po tej tabletce dostał krwawienia wewnętrznego ledwo został odratowany a później miesiące kosztownego leczenia,Nie POLECAM!!!
Odpowiedź
Dodano: 06 Maj 2021
Autor: Monika
trzeba czytać ulotki , młodym i małym psom , sukom w ciaży nie podawać , podaje sie psom powyżej 25 kh !!! radze zmienic weta
Odpowiedź
Dodano: 28 Listopad 2020
Autor: Ania
Ocena:
Nigdy więcej!!!! Pies dostał ZAPALENIA TRZUSTKI i prawie nie przeżył. Absolutnie przestrzegam!!!
Odpowiedź
Dodano: 04 Listopad 2020
Autor: Hana
Ocena:
Weterynarz zapisał NexGard Spectra mojemu psu z uwagi na podejrzenie pasożytów w sercu (rtg wykazało "guz" na sercu). Osiem godzin po podaniu wystąpiła biegunka, pies wypróżnia się nocą średnio co 3-4 h, w ciągu dnia nie wiem ile razy, ale po powrocie z pracy widzę pobrudzone psie portki. Trwa to już drugi dzień. Po trzecim nocnym wypróżnieniu w pierwszej dobie podałam mu na własną rękę 1 saszetkę SmectyGo - pomogła na 24 h. Po 33 h od pierwszego podania SmectyGo podałam znowu 1 saszetkę Smecty. Pies jest aktywny i ma apetyt. Nie drapie się. Wkrótce po podaniu tabletki NexGard Spectra, czyli ok 30 min. po powrocie od weterynarza pies dyszał, ale może to reakcja na stres. Będę go dalej obserwować. Kontrolę mamy za miesiąc. Oby to były pasożyty i do wytępienia, a nie nowotwór serca.????
Odpowiedź
Dodano: 20 Styczeń 2021
Autor: Hana
Podaję psu co miesiąc NexGard Spectrę i wszystko jest dobrze. Na 4 h przed podaniem leku podaję mu probiotyk dla psów i potem przez ok. tydzień po podaniu NexGard Spectry podaję mu również po 1 kapsułce probiotyku. Biegunek ani innych niepokojących objawów nie ma. Uważam, że NexGard Spectra jest bezpieczny w stosowaniu.
Odpowiedź
Dodano: 02 Lipiec 2020
Autor: Mc
Ocena:
Stosujemu u maszego goldena już kolejny miesiąc z kolei. Wszystko w porządku, kleszcze wbite usychają! Polecamy!
Odpowiedź
Dodano: 28 Czerwiec 2020
Autor: Katarzyna
Ocena:
Mój pies po Nexgardzie dziwnie się zachowuje. Dyszy , drapie sie i nie może znaleźć sobie miejsca. Podane 3 dni temu..Czy możliwe że od tego?
Odpowiedź
Dodano: 19 Kwiecień 2021
Autor: Pati
Raczej wątpie te tabletki sa bardzo dobre
Odpowiedź

Dodaj opinię o Nexgard

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach