40 754 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 692 produktów w 204 kategoriach

Neurontin 800

(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 145.52 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 800 mg, tabletki powlekane, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Gabapentinum
Działanie: przeciwpadaczkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Neurontin 800

Neurontin 800, 800 mg, tabletki powlekane, 100 szt

Neurontin 800 to lek na receptę stosowany w przypadku leczenia padaczki

Wskazania:

Neurontin 800 wskazany jest  w takich przypadkach jak: padaczka: monoterapia (również  u pacjentów z dopiero rozpoznaną padaczką) lub jako terapia wspierająca w napadach częściowych prostych lub złożonych, które są (lub nie są) wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat; terapia wspierająca podaczas napadów częściowych, które są (lub nie są) wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci powyżej 3 lat. Gabapentyna polecana jest do uzywania  w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego, np. bolesnej neuropatii cukrzycowej i nerwobólu po  półpaścu u dorosłych.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość stosowania Neurontin 800 ustala lekarz. Kapsułki należy zażyć  w całości, popijając płynem, lek można zażywać niezależnie od posiłków.  

Uwaga!

W czasie  leczenia nie należy pić  alkoholu.  Lek należy odstawiać stopniowo. Dla  skuteczności leczenia i jak najbardziej bezpiecznego należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznać się z cechami leku opisanymi w ulotce przed jego uzyciem.   Przed zażyciem  leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechować lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego dla  leczenia okreslonego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują: senność, zmęczenie, zawroty i bóle głowy, nudności, wymioty, zwiększenie masy ciała, drażliwość, bezsenność, zaburzenia chodu, oczopląs, mrowienie w kończynach, utrata łaknienia, zapalenie trzustki. Często zaburzenia widzenia, drżenie rąk, drżenie drobnofalowe, bóle stawów, ból o innej lokalizacji, wzmożenie, osłabienie lub zniesienie odruchów, ruchy mimowolne, biegunka, niewyraźna mowa, zaburzenia myślenia, niepamięć, suchość błon śluzowych jamy ustnej, splątanie, chwiejność emocjonalna, wahania poziomu glukozy we krwi.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na gabapentynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorujesz na ostre zapalenie trzustki, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy, leki przeciwcukrzycowe, hormonalne środki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania gabapentyny u kobiet w ciąży. Gabapentyna wydzielana jest do mleka kobiecego. Stosowanie leku w ciąży i okresie karmienia ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

"Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania. "

Neurontin 800 opinia
Neurontin 800 opinie
Neurontin 800 ulotka
Neurontin 800 skład
Neurontin 800 dawkowanie
Neurontin 800 przeciwskazania
Neurontin 800 cena
układ nerwowy padaczka choroby układu nerwowego leczenie padaczki napady padaczki padaczka u dzieci padaczka u dorosłych napady częściowe złożone
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Neurontin 800

Dodaj opinię o Neurontin 800

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 754 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 692 produktów w 204 kategoriach