39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Neurontin 300

Neurontin 300Neurontin 300
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 64.74 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki, 300 mg, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Gabapentinum
Działanie: przeciwpadaczkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Neurontin 300

 

Lek na receptę stosowany do leczenia w leczeniu padaczki: monoterapia (także u pacjentów ze świeżo rozpoznaną padaczką) lub terapia wspomagająca napadów częściowych prostych lub złożonych, które są (lub nie są) wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat. Preparatu używa się w terapii wspomagającej napadów częściowych, które są (lub nie są) wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci powyżej 3 lat. Składnik leku gabapentyna polecana jest do stosowania w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego, np. bolesnej neuropatii cukrzycowej i nerwobólu po przejściu półpaśca u osób dorosłych dorosłych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości, popijając płynem, lek można przyjmować niezależnie od posiłków.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.   Uwaga! Lek należy odstawiać stopniowo.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują: senność, zmęczenie, zawroty i bóle głowy, nudności, wymioty, zwiększenie masy ciała, drażliwość, bezsenność, zaburzenia chodu, oczopląs, mrowienie w kończynach, utrata łaknienia, zapalenie trzustki. Często zaburzenia widzenia, drżenie rąk, drżenie drobnofalowe, bóle stawów, ból o innej lokalizacji, wzmożenie, osłabienie lub zniesienie odruchów, ruchy mimowolne, biegunka, niewyraźna mowa, zaburzenia myślenia, niepamięć, suchość błon śluzowych jamy ustnej, splątanie, chwiejność emocjonalna, wahania poziomu glukozy we krwi.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na gabapentynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorujesz na ostre zapalenie trzustki, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy, leki przeciwcukrzycowe, hormonalne środki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania gabapentyny u kobiet w ciąży. Gabapentyna wydzielana jest do mleka kobiecego. Stosowanie leku w ciąży i okresie karmienia ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Neurontin 300 opinia
Neurontin 300 opinie
Neurontin 300 ulotka
Neurontin 300 skład
Neurontin 300 dawkowanie
Neurontin 300 przeciwwskazania
Neurontin 300 cena
Neurontin 300 zamienniki
Neurontin 300 zamiennik
Neurontin 300 odpowiednik
Neurontin 300 tańszy zamiennik
Neurontin 300 czy działa
padaczka lek na padaczkę napady częściowe złożone epilepsja padaczka u dzieci napad padaczkowy padaczka u dorosłych neuropatia cukrzycowa napady częściowe proste półpasiec
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Neurontin 300

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Leonek
Ocena:
Niestety w moim przypadku lek nie pomógł choruje na padaczkę dwa lata i jak dotąd nie dobrano mi jeszcze odpowiedniego leku, mam nadzieje, że kolejny pomoże, bo ja już nie mam siły walczyć, nie umiem sobie poradzić
Odpowiedź

Dodaj opinię o Neurontin 300

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach