43 792 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 885 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Neurontin 100

Neurontin 100Neurontin 100
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 29.76 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki, 100 mg, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Gabapentinum
Działanie: przeciwpadaczkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Neurontin 100

 

Lek na receptę stosowany do leczenia w leczeniu padaczki: monoterapia (także u pacjentów ze świeżo rozpoznaną padaczką) lub terapia wspomagająca napadów częściowych prostych lub złożonych, które są (lub nie są) wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat. Preparatu używa się w terapii wspomagającej napadów częściowych, które są (lub nie są) wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci powyżej 3 lat. Składnik leku gabapentyna polecana jest do stosowania w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego, np. bolesnej neuropatii cukrzycowej i nerwobólu po przejściu półpaśca u osób dorosłych dorosłych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości, popijając płynem, lek można przyjmować niezależnie od posiłków.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.   Uwaga! Lek należy odstawiać stopniowo.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują: senność, zmęczenie, zawroty i bóle głowy, nudności, wymioty, zwiększenie masy ciała, drażliwość, bezsenność, zaburzenia chodu, oczopląs, mrowienie w kończynach, utrata łaknienia, zapalenie trzustki. Często zaburzenia widzenia, drżenie rąk, drżenie drobnofalowe, bóle stawów, ból o innej lokalizacji, wzmożenie, osłabienie lub zniesienie odruchów, ruchy mimowolne, biegunka, niewyraźna mowa, zaburzenia myślenia, niepamięć, suchość błon śluzowych jamy ustnej, splątanie, chwiejność emocjonalna, wahania poziomu glukozy we krwi.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na gabapentynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorujesz na ostre zapalenie trzustki, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy, leki przeciwcukrzycowe, hormonalne środki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania gabapentyny u kobiet w ciąży. Gabapentyna wydzielana jest do mleka kobiecego. Stosowanie leku w ciąży i okresie karmienia ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Neurontin 100 opinia
Neurontin 100 opinie
Neurontin 100 ulotka
Neurontin 100 skład
Neurontin 100 dawkowanie
Neurontin 100 przeciwwskazania
Neurontin 100 cena
Neurontin 100 zamienniki
Neurontin 100 zamiennik
Neurontin 100 odpowiednik
Neurontin 100 tańszy zamiennik
Neurontin 100 czy działa
padaczka lek na padaczkę napady częściowe złożone epilepsja padaczka u dzieci padaczka u dorosłych neuropatia cukrzycowa napady częściowe proste napady wtórne uogólnione nerwoból po półpaścu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Neurontin 100

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Tomaszel
Ocena:
Ten lek uczynił moje życie lepszym, przy regularnym stosowaniu, czuje się jak zdrowy nastolatek i często zapominam czym jest ta choroba,
Odpowiedź

Dodaj opinię o Neurontin 100

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 792 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 885 produktów w 209 kategoriach