41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Natrium chloratum

Natrium chloratumNatrium chloratum
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Cena: 88.19 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,9%, iniekcje, 5 ml, 100 ampułek, 10%, iniekcje (szkło), 10 ml, 10 ampułek, 0,9%, iniekcja , szkło, 100 ml, Baxter, 0,9%, iniekcja, szkło, 500 ml ,Baxter, 10 %, 10 ml, iniekcje, 100 ampułek (20 x 5 ampułek)
Działanie: pomaga utrzymać równowagę elektrolitową
Ulotka:

Opis i skład produktu Natrium chloratum

 

Lek na receptę, który stosuje się przy leczeniu zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.Wskazany jest także w Hiponatremii (zmniejszenie stężenia sodu w surowicy).Ma swoje zastosowanie przy przewodnieniu hipotonicznym (zatrucie wodne).Preparat wspomaga kurację w alkalozie (zasadowicy) metabolicznej.

Dawkowanie:

Dożylnie. Lek może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Dawkę ustala lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od obrazu klinicznego i wyników oznaczeń parametrów gospodarki wodno-elektrolitowej   Uwaga! Nie należy stosować roztworu, jeśli ampułka jest uszkodzona lub roztwór nie jest przezroczysty.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane mogą wystąpić w razie nieprawidłowej oceny bilansu wodno-elektrolitowego. Najczęściej występowała hipernatremia i hiperchloremia. Miejscowe odczyny ze strony naczyń to ból i zaczerwienienie, jeśli roztwór jest podawany zbyt szybko, lub niewystarczająco rozcieńczony.   Lek nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz zwiększony poziom sodu i/lub chlorków we krwi, obrzęki, niewyrównaną niewydolność krążenia, marskość wątroby,   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania rozcieńczonego roztworu chlorku sodu w okresie karmienia piersią.

Natrium chloratum zamienniki
Natrium chloratum zamiennik
Natrium chloratum odpowiednik
Natrium chloratum tańszy zamiennik
Natrium chloratum czy działa
Natrium chloratum opinia
Natrium chloratum opinie
Natrium chloratum ulotka
Natrium chloratum skład
Natrium chloratum dawkowanie
Natrium chloratum przeciwskaznia
Natrium chloratum cena
Hiponatremia zmniejszenie stężenia sodu w surowicy Przewodnienie hipotoniczne zatrucie wodne zasadowica metaboliczna alkaloza lek zasadowicę metaboliczną lek na zatrucie wodne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Natrium chloratum

Dodaj opinię o Natrium chloratum

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach