41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Natrium chloratum 10%

Natrium chloratum 10%Natrium chloratum 10%
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Cena: 29.79 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: iniekcje (szkło), 10 ml, 10 ampułek
Działanie: pomaga utrzymać równowagę elektrolitową
Ulotka:

Opis i skład produktu Natrium chloratum 10%

 

Lek na receptę stosowany do leczenia zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Wskazany jest także w hiponatremii (zmniejszenie stężenia sodu w surowicy). Preparatem leczy się również przewodnienie hipotoniczne (zatrucie wodne) oraz wspomagająco w alkalozie (zasadowicy) metabolicznej.

Dawkowanie:

Dożylnie. Lek może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Dawkę ustala lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od obrazu klinicznego i wyników oznaczeń parametrów gospodarki wodno-elektrolitowej   Uwaga! Nie należy stosować roztworu, jeśli ampułka jest uszkodzona lub roztwór nie jest przezroczysty.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane mogą wystąpić w razie nieprawidłowej oceny bilansu wodno-elektrolitowego. Najczęściej występowała hipernatremia i hiperchloremia. Miejscowe odczyny ze strony naczyń to ból i zaczerwienienie, jeśli roztwór jest podawany zbyt szybko, lub niewystarczająco rozcieńczony.   Lek nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz zwiększony poziom sodu i/lub chlorków we krwi, obrzęki, niewyrównaną niewydolność krążenia, marskość wątroby,   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania rozcieńczonego roztworu chlorku sodu w okresie karmienia piersią.

Natrium chloratum 10% przeciwwskazania
Natrium chloratum 10% cena
Natrium chloratum 10% zamienniki
Natrium chloratum 10% zamiennik
Natrium chloratum 10% odpowiednik
Natrium chloratum 10% tańszy zamiennik
Natrium chloratum 10% czy działa
Natrium chloratum 10% opinia
Natrium chloratum 10% opinie
Natrium chloratum 10% ulotka
Natrium chloratum 10% skład
Natrium chloratum 10% dawkowanie
Hiponatremia zmniejszenie stężenia sodu w surowicy Przewodnienie hipotoniczne zatrucie wodne alkalozia metaboliczna zasadowica metaboliczna lek na zaburzenia wodno-elektrolitowe lek na alkalozę
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Natrium chloratum 10%

Dodaj opinię o Natrium chloratum 10%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach