43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Multibiotic

Multibiotic, maść, 3 gMultibiotic, maść, 3 g
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Producent: CHEMA-ELEKTROMET
Postać: maść
Cena: 10.10 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Multibiotic

Multibiotic, maść, 3 g

Lek w swoim składzie zawiera aż 3 antybiotyki o działaniu przeciwbakteryjnym: neomycynę, polimyksynę B i bacytracynę.

Skład

1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 10 mg bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum), 0,833 mg polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas).
Substancje pomocnicze wykazujące działanie biologiczne: propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), wazelina biała

Działanie

Maść ma działanie bakteriobójcze dzięki zawartym substancjom czynnym uzupełniającym nawzajem swoje działanie. Przeznaczona do stosowania miejscowego.

Zawarta w leku neomycyna ma właściwości hamujące syntezę białek. Jednocześnie uszkadza błonę cytoplazmatyczną. Bacytracyna powoduje zaburzenia oraz hamowanie syntezy ściany komórkowej bakterii. Z kolei polimyksyna B ma działanie bakteriobójcze, uszkadza błonę cytoplazmatyczną bakterii.

Wskazania

Maść zalecana zapobiegawczo w zakażeniach wtórnych drobnych ran ciętych, zadrapań, otarć oraz oparzeń. Stosowana również w pierwotnych oraz wtórnych bakteryjnych zakażeniach skóry, jak na przykład zakażone niewielkie rany, zakażenia bakteryjne skóry w oparzeniach i odmrożeniach, które zostały wywołane bakteriami Gram-dodatnimi - gronkowce, paciorkowce oraz Gram-ujemnymi pałeczkami, w tym również bakteriami z rodzaju Pseudomonas.

Dawkowanie

Na umytą (mydłem i wodą) i osuszoną skórę nanosi się 2-5 razy na dobę w jednakowych odstępach czasu niewielką ilość maści. W przypadku pominięcia dawki, kolejną zastosować tak szybko, jak to możliwe. Preparat stosować w sposób ciągły przez cały okres leczenia. W razie konieczności stosować z ochronnym gazowym opatrunkiem. Jeśli nie jest to konieczne, nie stosować dłużej niż 7 dni.

Przeciwwskazania:


Nie należy stosować preparatu:

  • w nadwrażliwości na substancje czynne, aminoglikozydy, polimyksyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu,
  • u dzieci w wieku do 12 lat, ze względu na ryzyko działania nefrotoksycznego i ototoksycznego,
  • na błony śluzowe,
  • na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia,
  • na dużą powierzchnię uszkodzonej skóry,
  • do oczu,
  • na sączące zmiany chorobowe,
  • w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Reakcje uczuleniowe, w tym skórne, z objawami takimi jak świąd, wysypka, zaczerwienienie, opuchlizna. Podrażnienie w miejscu stosowania. Nadkażenie opornymi szczepami bakterii lub drożdżakami Candida.
Ototoksyczność.

Stosowanie na duże powierzchnie uszkodzonej może spowodować uszkodzenie słuchu, łącznie z utratą słuchu, uszkodzenie nerek i wystąpienie objawów neurotoksycznych.

Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.   

Specjalne ostrzeżenia i specjalne środki ostrożności dotyczące stosowania:
Pacjenci uczuleni na jeden lek z grupy aminoglikozydów lub polimyksyn mogą być uczuleni na inne aminoglikozydy lub polimyksyny. W przypadku silnych odczynów alergicznych należy przerwać leczenie.
U pacjentów z osłabioną czynnością nerek, którzy przyjmują działające ogólnie leki nefro- lub ototoksyczne, zastosowanie maści MULTIBIOTIC może nasilać to działanie; stosowanie na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może spowodować utratę słuchu.
Jeżeli nie jest to konieczne, nie stosować leku dłużej niż 7 dni.

Ciąża i laktacja:

Brak danych o bezpieczeństwie stosowania preparatu w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu:
Lek nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Przedawkowanie:
Nie występuje zwykle po zastosowaniu w postaci maści.
Stosowanie długotrwałe na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może prowadzić do nefro-, oto- lub neurotoksyczności wskutek wchłonięcia się zawartych w maści antybiotyków.

Multibiotic opinia
Multibiotic opinie
Multibiotic ulotka
Multibiotic skład
Multibiotic dawkowanie
Multibiotic przeciwwskazania
Multibiotic cena
Multibiotic zamienniki
Multibiotic zamiennik
Multibiotic odpowiednik
Multibiotic tańszy zamiennik
Multibiotic czy działa
maść o działaniu bakteriobójczym maść z antybiotykami na rany skóry maść na otarcia oparzenia zakażenia skóry gronkowcowe zakażenia skóry co na rany skóry maść bakteriobójcza
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Multibiotic

Dodano: 17 Styczeń 2016
Autor: kamila
Ocena:
lek multibiotic na opryszczke nie zwojował nic wielkiego, za bardzo to mi nie pomógł jednym słowem
Odpowiedź
Dodano: 17 Październik 2015
Autor: Fifi
Ocena:
Ja zawsze używam maści multibiotic na zajady, bo ma dobre działanie w tym kierunku i pomaga, jak żaden inny środek. Polecam!
Odpowiedź
Dodano: 09 Lipiec 2015
Autor: andzia
Ocena:
Maść bardzo dobrze sobie radzi z infekcjami skórnymi. Polecam
Odpowiedź

Dodaj opinię o Multibiotic

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach