44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Multibiotic

Multibiotic, maść, 3 gMultibiotic, maść, 3 g
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Producent: CHEMA-ELEKTROMET
Postać: maść
Cena: 10.10 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Multibiotic

Multibiotic, maść, 3 g

Lek w swoim składzie zawiera aż 3 antybiotyki o działaniu przeciwbakteryjnym: neomycynę, polimyksynę B i bacytracynę.

Skład

1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 10 mg bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum), 0,833 mg polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas).
Substancje pomocnicze wykazujące działanie biologiczne: propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), wazelina biała

Działanie

Maść ma działanie bakteriobójcze dzięki zawartym substancjom czynnym uzupełniającym nawzajem swoje działanie. Przeznaczona do stosowania miejscowego.

Zawarta w leku neomycyna ma właściwości hamujące syntezę białek. Jednocześnie uszkadza błonę cytoplazmatyczną. Bacytracyna powoduje zaburzenia oraz hamowanie syntezy ściany komórkowej bakterii. Z kolei polimyksyna B ma działanie bakteriobójcze, uszkadza błonę cytoplazmatyczną bakterii.

Wskazania

Maść zalecana zapobiegawczo w zakażeniach wtórnych drobnych ran ciętych, zadrapań, otarć oraz oparzeń. Stosowana również w pierwotnych oraz wtórnych bakteryjnych zakażeniach skóry, jak na przykład zakażone niewielkie rany, zakażenia bakteryjne skóry w oparzeniach i odmrożeniach, które zostały wywołane bakteriami Gram-dodatnimi - gronkowce, paciorkowce oraz Gram-ujemnymi pałeczkami, w tym również bakteriami z rodzaju Pseudomonas.

Dawkowanie

Na umytą (mydłem i wodą) i osuszoną skórę nanosi się 2-5 razy na dobę w jednakowych odstępach czasu niewielką ilość maści. W przypadku pominięcia dawki, kolejną zastosować tak szybko, jak to możliwe. Preparat stosować w sposób ciągły przez cały okres leczenia. W razie konieczności stosować z ochronnym gazowym opatrunkiem. Jeśli nie jest to konieczne, nie stosować dłużej niż 7 dni.

Przeciwwskazania:


Nie należy stosować preparatu:

  • w nadwrażliwości na substancje czynne, aminoglikozydy, polimyksyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu,
  • u dzieci w wieku do 12 lat, ze względu na ryzyko działania nefrotoksycznego i ototoksycznego,
  • na błony śluzowe,
  • na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia,
  • na dużą powierzchnię uszkodzonej skóry,
  • do oczu,
  • na sączące zmiany chorobowe,
  • w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Reakcje uczuleniowe, w tym skórne, z objawami takimi jak świąd, wysypka, zaczerwienienie, opuchlizna. Podrażnienie w miejscu stosowania. Nadkażenie opornymi szczepami bakterii lub drożdżakami Candida.
Ototoksyczność.

Stosowanie na duże powierzchnie uszkodzonej może spowodować uszkodzenie słuchu, łącznie z utratą słuchu, uszkodzenie nerek i wystąpienie objawów neurotoksycznych.

Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.   

Specjalne ostrzeżenia i specjalne środki ostrożności dotyczące stosowania:
Pacjenci uczuleni na jeden lek z grupy aminoglikozydów lub polimyksyn mogą być uczuleni na inne aminoglikozydy lub polimyksyny. W przypadku silnych odczynów alergicznych należy przerwać leczenie.
U pacjentów z osłabioną czynnością nerek, którzy przyjmują działające ogólnie leki nefro- lub ototoksyczne, zastosowanie maści MULTIBIOTIC może nasilać to działanie; stosowanie na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może spowodować utratę słuchu.
Jeżeli nie jest to konieczne, nie stosować leku dłużej niż 7 dni.

Ciąża i laktacja:

Brak danych o bezpieczeństwie stosowania preparatu w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu:
Lek nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Przedawkowanie:
Nie występuje zwykle po zastosowaniu w postaci maści.
Stosowanie długotrwałe na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może prowadzić do nefro-, oto- lub neurotoksyczności wskutek wchłonięcia się zawartych w maści antybiotyków.

Multibiotic opinia
Multibiotic opinie
Multibiotic ulotka
Multibiotic skład
Multibiotic dawkowanie
Multibiotic przeciwwskazania
Multibiotic cena
Multibiotic zamienniki
Multibiotic zamiennik
Multibiotic odpowiednik
Multibiotic tańszy zamiennik
Multibiotic czy działa
oparzenia zakażenia skóry gronkowcowe zakażenia skóry co na rany skóry maść bakteriobójcza maść o działaniu bakteriobójczym maść z antybiotykami na rany skóry maść na otarcia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Multibiotic

Dodano: 17 Styczeń 2016
Autor: kamila
Ocena:
lek multibiotic na opryszczke nie zwojował nic wielkiego, za bardzo to mi nie pomógł jednym słowem
Odpowiedź
Dodano: 17 Październik 2015
Autor: Fifi
Ocena:
Ja zawsze używam maści multibiotic na zajady, bo ma dobre działanie w tym kierunku i pomaga, jak żaden inny środek. Polecam!
Odpowiedź
Dodano: 09 Lipiec 2015
Autor: andzia
Ocena:
Maść bardzo dobrze sobie radzi z infekcjami skórnymi. Polecam
Odpowiedź

Dodaj opinię o Multibiotic

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach