45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Moviprep

MoviprepMoviprep
(16 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do sporządzania zawiesiny doustnej
Cena: 54.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Moviprep, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 1 zestaw
Ulotka:

Opis i skład produktu Moviprep

Lek na receptę. Oczyszczenie jelita przed zabiegami klinicznymi wymagającymi oczyszczonego jelita, jak np. przed badaniem endoskopowym lub radiologicznym jelita.

Skład

Preparat zawiera:

1 zestaw preparatu składa się z 2 saszetek. Saszetka A zawiera: 100 g makrogolu 3350, 7500 g bezwodnego siarczanu sodu, 2691 g chlorku sodu, 1,015 g chlorku potasu. Saszetka B zawiera: 4700 g kwasu askorbowego, 5900 g askorbinianu sodu. Stężenie jonów elektrolitów po rozpuszczeniu obu saszetek w 1 l wody wynosi: sód - 181,6 mmol/l (z czego absorbowalne jest nie więcej niż 56,2 mmol), siarczany - 52,8 mmol/l, chlorki - 59,8 mmol/l, potas - 14,2 mmol/l, askorbinian - 29,8 mmol/l. Lek zawiera 0,233 g aspartamu w saszetce A.

Działanie

Osmotyczny lek przeczyszczający. Doustne przyjmowanie roztworów elektrolitowych na bazie makrogolu wywołuje umiarkowaną biegunkę i skutkuje szybkim opróżnieniem jelita grubego. Makrogol 3350, siarczan sodu i wysokie dawki kwasu askorbinowego wywołują w jelicie reakcję osmotyczną o skutkach przeczyszczających. Makrogol 3350 zwiększa objętość stolca, co wyzwala ruchy jelita grubego za pośrednictwem szlaków nerwowo-mięśniowych. Fizjologicznym następstwem jego działania jest przyspieszenie pasażu zmiękczonych mas kałowych przez okrężnicę. Elektrolity wchodzące w skład leku oraz w dodatkowo przyjmowanych płynach mają zapobiegać znaczącym klinicznie zmianom stężenia sodu, potasu lub wody, zmniejszając tym samym ryzyko odwodnienia. Makrogol 3350 pozostaje w jelicie w postaci niezmienionej. Właściwie nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego. Jeżeli makrogol 3350 zostanie wchłonięty, jest wydalany z moczem. Kwas askorbinowy jest wchłaniany głównie w jelicie cienkim na drodze transportu aktywnego, zależnego od sodu i podlegającemu nasyceniu. Istnieje odwrotna zależność pomiędzy przyjętą dawką a procentową ilością wchłoniętej dawki. W przypadku dawek doustnych wynoszących od 30 do 180 mg, wchłonięciu ulega ok. 70–85% dawki. W następstwie doustnego przyjęcia do 12 g kwasu askorbinowego, wchłaniane jest tylko 2 g. Po doustnym przyjęciu dużych dawek kwasu askorbinowego i w przypadku, gdy jego stężenie w osoczu przekroczy 14 mg/litr, wchłonięty kwas askorbinowy jest wydalany głównie z moczem w postaci niezmienionej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku. Nie podawać pacjentom, u których stwierdzono lub podejrzewa się: niedrożność lub perforację jelit lub żołądka; zaburzenia opróżniania żołądka (np. gastroparezę); niedrożność jelita; fenyloketonurię (ze względu na zawartość aspartamu); niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (ze względu na zawartość askorbinianów); toksyczne rozszerzenie okrężnicy olbrzymiej - poważne powikłanie ostrych stanów zapalnych jelita grubego, w tym choroby Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Nie stosować u nieprzytomnych pacjentów.

Działania niepożądane

Biegunka jest spodziewanym skutkiem przygotowywania jelit do zabiegu. Ze względu na charakter zabiegu, działania niepożądane występują u większości pacjentów podczas przygotowywania jelit. Bardzo często: ból brzucha, nudności, rozdęcie brzucha, dyskomfort okolic odbytu, złe samopoczucie. Często: zaburzenia snu, zawroty głowy, ból głowy, wymioty, niestrawność, drgawki, pragnienie, głód. Niezbyt często: trudności z przełykaniem, dyskomfort, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby. Częstość nieznana: anafilaksja, konwulsje powiązane ze znaczną hiponatremią, przejściowy wzrost ciśnienia krwi, wzdęcia, odruchy wymiotne, świąd, pokrzywka, wysypka, zaburzenia stężenia elektrolitów łącznie z obniżeniem stężenia wodorowęglanów we krwi, hiperkalcemia, hipokalcemia, hipofosfatemia, hipokaliemia, hiponatremia oraz zmianami stężenia chlorków we krwi. Hipokaliemia i hiponatremia występują częściej u pacjentów z przyjmujących jednocześnie leki mające wpływ na pracę nerek tj. inhibitory ACE i diuretyki.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i osoby w podeszłym wieku: pojedyncza seria leczenia polega na przyjęciu 2 litrów roztworu. Zaleca się, aby podczas serii leczenia pacjent przyjął również dodatkowy litr płynów, w skład których wchodzić mogą woda, lekkie, klarowne zupy, soki owocowe bez miąższu, napoje bezalkoholowe, herbata i/lub kawa bez mleka. Litr roztworu przygotowuje się rozpuszczając zawartość 1 saszetki A i 1 saszetki B w 1 l litrze wody. Tak przygotowany roztwór należy wypić w ciągu 1-2 h. Pojedyncza seria leczenia może polegać na przyjęciu 1 litra roztworu wieczorem dnia poprzedniego i 1 litra wcześnie rano w dniu badania, lub na przyjęciu dwóch litrów roztworu wieczorem w dniu poprzedzającym zabieg. Od zakończenia przyjmowania płynu do rozpoczęcia kolonoskopii powinna upłynąć co najmniej 1 h. Nie należy przyjmować żadnych pokarmów stałych od chwili rozpoczęcia przyjmowania leku do zakończenia zabiegu.

 

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Moviprep opinia
Moviprep opinie
Moviprep cena
Moviprep skład
Moviprep ulotka
Moviprep przeciwwskazania
Moviprep dawkowanie
Moviprep zamienniki
Moviprep zamiennik
Moviprep odpowiednik
Moviprep tańszy zamiennik
Moviprep czy działa
choroby jelit oczyszczanie jelit przygotowanie do badania oczyszczanie jelit przed zabiegiem lek na oczyszczanie jelit oczyszczanie jelit przed badaniem endoskopowym oczyszczanie jelit przed badaniem radiologicznym diagnostyka chorób jelit
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze odżywki do brwi - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Moviprep

Dodano: 05 Listopad 2020
Autor: Asia
Ocena:
bardzo polecam, smak ok i wynik badania super. lekarz powiedział, że odpowiednie przygotowanie do badania to połowa sukcesu i tak właśnie było. gorąco polecam
Odpowiedź
Dodano: 14 Lipiec 2017
Autor: Jowita
Ocena:
Smak okropny słodko-słony.Po wypiciu 2 pierwszych szklanek-pojawił się odruch wymiotny .Dopiłam trzecią szkl.ledwo.Po kilku godz.następne 4-y koszmar.Nie udało się.Silne wymioty usunęły środek z żołądka .Niestety badanie do powtórki-jelita nieoczyszczone
Odpowiedź
Dodano: 02 Luty 2018
Autor: nina
ja piłam przez słomkę i było ok
Odpowiedź
Dodano: 22 Luty 2017
Autor: Dora
Ocena:
Fortrans nie działa dobrze na mnie,źle czyści, teraz mam moviprep, ponoć działa super. W końcu badanie będzie skuteczne bo wyczyści jelita. Badanie wyjdzie.
Odpowiedź
Dodano: 15 Grudzień 2016
Autor: Ciąg dalszy Marek J (lat 57(
Ocena:
Po około 4 godzinach rozpuściłem kolejną dawkę. Znowu torebki Ai B. Znowu po cztery łyki w odstępach co 5 minut. Skutkiem kolejna "biegunka" w moim przypadku kontrolowana. Myślałem że "wyrywa" ale czyści spokojnie i bez bólu. Znowu litr "mieszanki" + litr zwykłej wody. Kolejne cztery wizyty w toalecie. Leciała praktycznie "mieszanka". Miałem wrażenie że w brzuchu jeszcze jest jakiś pokarm. Po dwóch godzinach po spożyciu położyłem się spać. W nocy nie było żadnych dolegliwości. Rano wyleciało jeszcze trochę płynu. Ale ilość raczej znikoma. Kolonoskopia ok godziny 10:00 bez jakichkolwiek problemów. Jelita czyste po spożyciu "mieszaniny". W płytkiej narkozie nic nie czułem 180 mg propofolu. Badanie trwało ok 20 minut.
Odpowiedź
Dodano: 15 Grudzień 2016
Autor: Marek J (lat 56)
Ocena:
Po pierwsze nic strasznego, smak nazwijmy to nieprzyjemny ale żadnej tragedii do wytrzymania. Po prostu zwyczajnie niedobry Ja miałem do przygotowania w DWÓCH DAWKACH co 5 godzin. Smak pomarańczowy. W wodzie rozpuszcza się dwie torebki A i B. Rozpuściłem w butelce wody mineralnej ok litra płynu, piłem po pięć łyków "mieszaniny" na koniec popiłem jednym litrem wody mineralnej niegazowanej. Jest informacja aby schłodzić wtedy lepiej smakuje. Piłem w temperaturze pokojowej byłem lekko podziębiony. Po ok 30 minutach zaczyna się działanie, czyli kontrolowana biegunka. Nie było tragedii można było kontrolować "biegunkę". Przed spożyciem preparatu ok godziny 16:00 śniadanie zjadłem o godziny 6:00 banan plus dwa biszkopty. W toalecie ok 4 razy.
Odpowiedź
Dodano: 12 Październik 2016
Autor: Zbigniew.
Ocena:
..bardzo dobry srodek,moze smak okropny ale czysci idealnie jelita,przy nastepnej kolanoskopii na pewno z niego skorzystam.Sama kolanoskopia na zywca nieciekawa ...bol 9/10 w trakcie pokonywania zakretow ale co sie nie zrobi dla zdrowia.
Odpowiedź
Dodano: 29 Wrzesień 2016
Autor: WALDEMAR
Ocena:
ZACZALEM PIC LEK MOVIPREP O 15TEJ DO 16TEJ. PO WYPICIU RAZ BYLEM TYLKO W LAZIENCE. WCZORAJ MALO JADLEM, DZIS NIC. CZY WSZYSTKO JEST W PORZADKU?
Odpowiedź
Dodano: 09 Czerwiec 2016
Autor: N.
Ocena:
Smak słono-słodki konstytucja kurcze lepka zapach cytryny. Piłam popijając sokiem.jablkowm lub herbata/ woda. 1 l wieczorem 20:30 skończyłam pić 21:20 lek zaczął działac 20 min później usiadłam na wc wrażenie zero parcia jakbym siku robiła do 30 min w sumie . Rano kolejny litr i woda bulion dużo wody. Bolała. Mnie.trochę glowa po tym. Ale da się znieść
Odpowiedź
Dodano: 28 Kwiecień 2016
Autor: wiesia
Ocena:
Smak koszmarny działanie 100 procentowe i na zaletę tylko 2 litry . Większy jest lęk przed niż co warte . Nie bójcie się nie taki diabeł straszny jak go malują
Odpowiedź
Dodano: 09 Maj 2016
Autor: ja
29.8717948718 tyle raazy wieksza dawke dzienna aspartamu przyjmujesz w jednej saszetce sprwdzilem bo mi cos w slodkosci nie pasowalo i dziwnie mi sie w glowie robilo. g... jak h... Ciekaawie kiedy raka dostane po tym
Odpowiedź
Dodano: 27 Kwiecień 2016
Autor: bożena
Ocena:
Boję się kolonoskopii.Miałam już 3razy.Chyba panikuję przed fortransem.A może fleet jest lepszy lub jeszcze inny. Poradzić trzeba mojej głowie .PROSZĘ.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Moviprep

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach