42 321 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Mononit 60 retard

Mononit 60 retardMononit 60 retard
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 15.67 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 60 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Isosorbidi mononitras
Działanie: poprawia ukrwienie serca
Ulotka:

Opis i skład produktu Mononit 60 retard

Lek na receptę wskazany w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej oraz długotrwającej niewydolności układu krążenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zaleca się rozpoczynanie leczenia od dawek mniejszych, stopniowo je zwiększając aż do uzyskania zadowalających efektów leczniczych. Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki.  Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Alkohol nasila tendencję do spadków ciśnienia tętniczego. Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów. Lek odstawia się stopniowo przez okres kilku dni, zmniejszając dawkę leku.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej i zwykle na początku terapii ból głowy. Mogą wystąpić zawroty głowy, nadmierne obniżenie ciśnienia tętniczego, osłabienie, rzadko nudności i wymioty. Sporadycznie zaczerwienienie twarzy, wysypki skórne. Szybko pojawiające się silne zaczerwienienie skóry oraz jej łuszczenie sugeruje uczulenie na ten lek. Zaprzestań wówczas przyjmowanie leku i zgłoś niezwłocznie ten fakt lekarzowi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek lub inne azotany, jaskrę, nadmiernie obniżone ciśnienia tętnicze (ciśnienie skurczowe poniżej 90 mmHg). Gdy przyjmujesz leki przeciwnadciśnieniowe, leki blokujące kanały wapniowe (np. Cordafen), sildenafil (Viagra). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią można stosować jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Mononit 60 retard dawkowanie
Mononit 60 retard przeciwwskazania
Mononit 60 retard zamienniki
Mononit 60 retard zamiennik
Mononit 60 retard odpowiednik
Mononit 60 retard tańszy zamiennik
Mononit 60 retard czy działa
Mononit 60 retard opinia
Mononit 60 retard opinie
Mononit 60 retard skład
Mononit 60 retard cena
Mononit 60 retard ulotka
lek na chorobę niedokrwienia serca leczenie niedokrwienia serca poprawa wydolności układu krążenia problem z krążeniem choroba niedokrwienna serca niedokrwienie serca choroby serca niewydolność układu krążenia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Mononit 60 retard

Dodano: 11 Grudzień 2018
Autor: tadbar3@neostrada.pl
Ocena:
Produkt wycofany z aptek. Nikt nie potrafi udzielić odpowiedzi jaki jest zamiennik. Może Państwo pomogą ? Z poważaniem - Tadeusz Baranowski
Odpowiedź

Dodaj opinię o Mononit 60 retard

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 321 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach