41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Mononit 10

Mononit 10Mononit 10
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 5.64 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: retard, tabletki powlekane, 100 mg, 30 szt, tabletki powlekane, 10 mg, 60 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Isosorbidi mononitras
Działanie: poprawia ukrwienie serca
Ulotka:

Opis i skład produktu Mononit 10

Lek na receptę wskazany w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej oraz długotrwającej niewydolności układu krążenia

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zaleca się rozpoczynanie leczenia od dawek mniejszych, stopniowo je zwiększając aż do uzyskania zadowalających efektów leczniczych. Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki.  Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Alkohol nasila tendencję do spadków ciśnienia tętniczego. Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów. Lek odstawia się stopniowo przez okres kilku dni, zmniejszając dawkę leku.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej i zwykle na początku terapii ból głowy. Mogą wystąpić zawroty głowy, nadmierne obniżenie ciśnienia tętniczego, osłabienie, rzadko nudności i wymioty. Sporadycznie zaczerwienienie twarzy, wysypki skórne. Szybko pojawiające się silne zaczerwienienie skóry oraz jej łuszczenie sugeruje uczulenie na ten lek. Zaprzestań wówczas przyjmowanie leku i zgłoś niezwłocznie ten fakt lekarzowi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek lub inne azotany, jaskrę, nadmiernie obniżone ciśnienia tętnicze (ciśnienie skurczowe poniżej 90 mmHg). Gdy przyjmujesz leki przeciwnadciśnieniowe, leki blokujące kanały wapniowe (np. Cordafen), sildenafil (Viagra). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią można stosować jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

 

Mononit 10 opinia
Mononit 10 opinie
Mononit 10 skład
Mononit 10 cena
Mononit 10 ulotka
Mononit 10 dawkowanie
Mononit 10 przeciwwskazania
Mononit 10 zamienniki
Mononit 10 zamiennik
Mononit 10 odpowiednik
Mononit 10 tańszy zamiennik
Mononit 10 czy działa
choroba niedokrwienna serca niedokrwienie serca dusznica bolesna choroby serca dusznica lek na niedokrwienie serca niewydolność układu krążenia leczenie niedokrwienia serca
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Mononit 10

Dodaj opinię o Mononit 10

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach