40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

MOCLOXIL

MOCLOXILMOCLOXIL
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: ANPHARM
Postać: tabletki
Cena: 75.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii przeciwdepresyjne

Opis i skład produktu MOCLOXIL

MOCLOXIL, 30 tabletek

MOCLOXIL to lek stosowany w leczeniu zaburzeń depresyjnych i fobii społecznej.

Skład MOCLOXIL:

Substancja czynna: moklobemid. 1 tabletka zawiera 150 mg. moklobemidu.

Właściwości:

MOCLOXIL zawiera substancję aktywną: moklobemid, należącą do grupy inhibitorów monoaminooksydazy. Lek MOCLOXIL pośrednio zwiększa ilość noradrenaliny, serotoniny, oraz w mniejszym stopniu dopaminy. Jest bardzo efektywny w leczeniu depresji, szczególnie w przypadkach, w których chory skarży się na brak energii oraz motywacji. Preparat działa najczęściej szybciej od leków z grupy SSRI, w większych dawkach pomocny bywa przy fobii społecznej. Czasami używany jest również do łagodzenia objawów ADH.

Przeznaczenie:

Lek do stosowania w celu łagodzenia objawów depresji i fobii społecznej, jak złe samopoczucie, drażliwość, lękliwość, wyczerpanie, apatia, trudności w koncentracji, lęk dotyczący sytuacji społecznych.

Przeciwwskazania:

Stwierdzona nadwrażliwość na moklobemid. Ostre zaburzenia świadomości. Guz chromochłonny. Równoczesne leczenie petydyną lub selegiliną. Równoczesne leczenie selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny trójpierścieniowymi środkami przeciwdepresyjnymi i innymi inhibitorami MAO, (po przerwaniu leczenia inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, a przed rozpoczęciem leczenia moklobemidem konieczne jest zachowanie przerwy, równej 4-5 T0,5 leku lub jego aktywnego metabolitu). Równoczesne leczenie opioidami (dekstrometorfan). Leczenie dzieci (ze względu na brak wystarczających danych klinicznych).

Działania niepożądane: 

Do najczęstszych objawów niepożądanych należą: senność (11%), bezsenność (10%), ból głowy (14%), zawroty głowy (16%), suchość w ustach (22%). Rzadziej występują, pobudzenie, uczucie lęku, niepokój ruchowy, drażliwość, parestezje, zaburzenia widzenia, nudności, biegunki, zaparcia, wymioty, obrzęk, alergiczne zmiany skórne (wysypka, świąd, pokrzywka, zaczerwienienie). Nieczęsto występują zwyżki ciśnienia tętniczego krwi (u 0,7% leczonych), ortostatycznne spadki ciśnienia krwi. W pojedynczych przypadkach obserwowano zaburzenia świadomości, które ustępowały natychmiast po odstawieniu leku. Z opublikowanych danych wynika, że moklobemid jest lepiej tolerowany niż trójpierścieniowe środki przeciwdepresyjne lub środki z grupy nieselektywnych inhibitorów MAO. Opisano jednak przypadki pogłębienia się depresji pod wpływem moklobemidu oraz wzrostu tendencji samobójczych. 

Dawkowanie:

Dawkę dobiera indywidulalnie dla pacjenta lekarz. Lek przyjmuje się doustnie, po posiłku.

Szczegółowe informację znajdują się ulotce dołączonej do opakowania.

MOCLOXIL opinie
MOCLOXIL ulotka
MOCLOXIL skład
MOCLOXIL dawkowanie
MOCLOXIL przeciwwskazania
MOCLOXIL cena
MOCLOXIL zamienniki
MOCLOXIL zamiennik
MOCLOXIL odpowiednik
MOCLOXIL tańszy zamiennik
MOCLOXIL czy działa
depresja lek na depresję fobia społeczna ADHD zaburzenia depresyjne BRAK MOTYWACJI
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o MOCLOXIL

Dodaj opinię o MOCLOXIL

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach