39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Metoprolol

MetoprololMetoprolol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 6.72 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Biofarm ZK, 47,5 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 28 szt., Biofarm ZK, 95 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 28 szt., Biofarm ZK, 23,75 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 28 szt., tabletki, 50 mg, 30 szt
Działanie: zwalnia czynność serca
Ulotka:

Opis i skład produktu Metoprolol

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dusznicy bolesnej oraz zaburzeń rytmu serca. Zalecany w leczeniu wspomagającym w stanie hiperkinetycznym krążenia u osób z nadczynnością tarczycy przejawiającym się przyspieszonym biciem serca oraz jego kołataniem. 

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy przyjmować regularnie, w czasie lub bezpośrednio po posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. U pacjentów z niewydolnością wątroby, dawkę leku należy odpowiednio zmniejszyć. Nie wolno nagle przerywać przyjmowania leku bez porozumienia z lekarzem. Lek należy odstawiać stopniowo.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi są: uczucie zmęczenia, zaburzenia snu i zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty lub bóle w nadbrzuszu).  Może nastąpić zaostrzenie objawów choroby Raynaud'a (napadowy kurcz tętnic palców, objawiający się zmianami zabarwienia skóry palców lub dłoni).   Podczas stosowania preparatu, szczególnie na początku, może dojść do ograniczenia zdolności obsługi maszyn i kierowania pojazdami mechanicznymi.   W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na cukrzycę, astmę, chorobę Raynaud'a.   Gdy stosujesz inne leki nasercowe, obniżające ciśnienie krwi, insulinę lub doustne leki przeciwcukrzycowe (Metformax, Glucobay), werapamil (Isoptin), narkotyczne leki przeciwbólowe (Fentanyl), leki hamujące enzym MAO (stosowane w zaburzeniach depresyjnych i w chorobie Parkinsona).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Brak kontrolowanych badań nad zastosowaniem metoprololu u kobiet ciężarnych. Lek może być stosowany w czasie ciąży tylko wtedy, kiedy jest to bezwzględnie konieczne. Metoprolol przenika do mleka ludzkiego w niewielkich ilościach, jednakże nie zaleca się stosowania tego leku w czasie karmienia piersią.

Metoprolol zamienniki
Metoprolol zamiennik
Metoprolol odpowiednik
Metoprolol tańszy zamiennik
Metoprolol czy działa
Metoprolol opinie
Metoprolol opinia
Metoprolol cena
Metoprolol skład
Metoprolol ulotka
Metoprolol dawkowanie
Metoprolol przeciwwskazania
nadciśnienie nadciśnienie tętnicze wysokie ciśnienie lek na nadciśnienie dusznica bolesna zaburzenia rytmu serca lek na zaburzenia rytmu serca jak obniżyć wysokie ciśnienie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Metoprolol

Dodaj opinię o Metoprolol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach