41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Memantine Orion

Memantine OrionMemantine Orion
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Dostępne dawki: 10 mg, tabletki powlekane, 56 szt, 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Ulotka:

Opis i skład produktu Memantine Orion

Memantine Orion

Lek na receptę zalecany w leczeniu osób z chorobą Alzheimera o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu. 

Dawkowanie
Leczenie powinien rozpocząć i nadzorować lekarz, mający doświadczenie w diagnostyce i terapii
choroby Alzheimera. Leczenie można rozpocząć tylko wówczas, gdy osoba sprawująca opiekę zapewni stały nadzór nad przyjmowaniem produktu leczniczego przez pacjenta. Rozpoznanie należy postawić zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi. Należy regularnie oceniać tolerancję i dawkowanie memantyny, szczególnie w ciągu pierwszych trzech miesięcy po rozpoczęciu leczenia. Następnie należy regularnie oceniać działanie terapeutyczne memantyny oraz tolerancję leczenia przez pacjenta, zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi klinicznymi. Leczenie podtrzymujące może być kontynuowane tak długo, jak długo utrzymuje się korzystne działanie terapeutyczne i pacjent dobrze toleruje leczenie memantyną. Przerwanie leczenia należy rozważyć, gdy brak oznak działania terapeutycznego lub w razie złej tolerancji leczenia.

Przeciwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane
W badaniach klinicznych z udziałem pacjentów z otępieniem o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym, u 1 784 pacjentów leczonych memantyną i u 1 595 pacjentów przyjmujących placebo ogólny wskaźnik częstości występowania działań niepożądanych nie różnił się znacząco w grupie przyjmującej memantynę w porównaniu do grupy przyjmującej placebo; działania niepożądane miały zwykle nasilenie łagodne do umiarkowanego. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi, które z większą częstością występowały w grupie leczonej memantyną niż w grupie otrzymującej placebo były: zawroty głowy (odpowiednio 6,3% w porównaniu do 5,6%), ból głowy (5,2% w porównaniu do 3,9%), zaparcia (4,6% w porównaniu do 2,6%), senność (3,4% w porównaniu do 2,2%) i nadciśnienie tętnicze (4,1% w porównaniu do 2,8%). 

Szczegółowe informację na stronie: http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/

Memantine Orion opinia
Memantine Orion opinie
Memantine Orion ulotka
Memantine Orion skład
Memantine Orion dawkowanie
Memantine Orion przeciwwskazania
Memantine Orion cena
Memantine Orion zamienniki
Memantine Orion zamiennik
Memantine Orion odpowiednik
Memantine Orion tańszy zamiennik
Memantine Orion czy działa
alzheimer leczenie alzheimera lek na alzheimera tabletki na alzheimera jak leczyć alzheimera czym leczyć Alzheimera terapia Alzheimera Choroba Alzheimera
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Memantine Orion

Dodaj opinię o Memantine Orion

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach