43 181 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 834 produktów w 206 kategoriach

Madopar HBS

Madopar HBSMadopar HBS
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 53.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki, 100 mg + 25 mg, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Benserazidum + Levodopum
Działanie: przeciwparkinsonowskie
Ulotka:

Opis i skład produktu Madopar HBS

Lek na receptę wskazany w leczeniu choroby Parkinsona u osób o różnym wahaniu działania leku; w objawowym leczeniu zespołu niespokojnych nóg.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości, bez rozgryzania. Lek należy przyjmować przynajmniej na pół godziny przed posiłkiem (pokarm zmniejsza wchłanianie leku). Uwaga! W trakcie leczenia zaleca się częstsze kontrolowanie czynności wątroby oraz badanie morfologii krwi. Jeżeli masz cukrzycę należy tarze często badać stężenie glukozy we krwi i odpowiednio dostosować dawki leków przeciwcukrzycowych. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia snu, bóle głowy, uczucie senności, przypadki nagłego zasypiania, depresja, zaburzenia rytmu serca, hipotonia ortostatyczna, brak apetytu, jadłowstręt, nudności, wymioty, biegunka i suchość w ustach, lekkie przebarwienie moczu, ruchy mimowolne, zmiany obrazu krwi, zwiększenie stężenia mocznika we krwi, reakcje alergiczne. Ponadto u osób w wieku podeszłym: pobudzenie, lęk, omamy, urojenia, rzadko koszmarne sny, przemijająca dezorientacja. Występowanie po zastosowaniu leku takich objawów niepożądanych jak np.: senność, nagłe napady snu, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lewodopę, benserazyd lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, jaskrę, choroby układu krążenia, zaburzenia hormonalne. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwparkinsonowskie, leki sympatykomimetyczne, leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego, opioidy, leki obniżające ciśnienie krwi zawierające rezerpinę, preparaty żelaza,  witaminę B6. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Preparatu nie wolno podawać kobietom wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznej metody antykoncepcji.

Madopar HBS opinia
Madopar HBS opinie
Madopar HBS cena
Madopar HBS ulotka
Madopar HBS skład
Madopar HBS dawkowanie
Madopar HBS przeciwwskazania
Madopar HBS zamienniki
Madopar HBS zamiennik
Madopar HBS odpowiednik
Madopar HBS tańszy zamiennik
Madopar HBS czy działa
zespół niespokojnych nóg choroba parkinsona lek na zespół niespokojnych nóg Parkinson leczenie Parkinsona lek na chorobę Parkinsona jaki lek w chorobie parkinsona niespokojne nogi
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Madopar HBS

Dodaj opinię o Madopar HBS

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 181 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 834 produktów w 206 kategoriach