41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Lovastin

LovastinLovastin
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 15.82 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 20 mg, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Lovastatinum
Działanie: przeciwmiażdżycowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Lovastin

Lek na receptę wskazany w leczeniu pdwyższonego poziomu cholesterolu oraz trójglicerydów u osób, którym dieta oraz środki niefarmakologiczne nie przyniosły widocznych efektów. Stosowany zapobiegawczo w powiększaniu się zmian miażdżycowych w chorobie wieńcowej serca u osób o podwyższonym stężeniu cholesterolu we krwi.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat do stosowania doustnego. Przeznaczony dla osób dorosłych. Preparat  przyjmuje się podczas wieczornego posiłku. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.  

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha, biegunki, zaparcia, wymioty), kurcze mięśni, bóle mięśni, bezsenność, ból i zawroty głowy, wysypka skórna, zaburzenia widzenia. Rzadziej zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, rozpad mięśni, ostra niewydolność nerek. Sporadycznie obserwowano: zapalenie wątroby, żółtaczkę, reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lowastatynę lub pozostałe składniki preparatu. Gdy cierpisz na schorzenia wątroby i/lub nerek, ostre i ciężkie infekcje, urazy, poważne zaburzenia metaboliczne, hormonalne lub elektrolitowe. Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne, leki przeciwgrzybicze (ketokonazol, itrakonazol, flukonazol), bezafibrat, kwas nikotynowy, erytromycynę, klarytromycynę, nefazodon, cyklosporynę, diltiazem, amprenawir, indinawir, sakwinawir, nelfinawir, ritnonawir, doustne leki przeciwzakrzepowe, lewotyroksynę, cholestyraminę, mibefradil. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią (Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią).  

Lovastin odpowiednik
Lovastin tańszy zamiennik
Lovastin czy działa
Lovastin opinie
Lovastin opinia
Lovastin cena
Lovastin skład
Lovastin ulotka
Lovastin dawkowanie
Lovastin przeciwwskazania
Lovastin zamienniki
Lovastin zamiennik
miażdżyca i cholesterol cholesterol miażdżyca choroba wieńcowa podwyższony cholesterol leczenie miażdżycy lek na podwyższony cholesterol podwyższony poziom trójglicerydów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lovastin

Dodano: 23 Czerwiec 2015
Autor: Terenia
Ocena:
Oprócz cholesterolu mam jeszcze szereg innych dolegliwości, lekarz przepisał mi Lovastin, czy ktoś zażywał i może o nim cokolwiek powiedzieć?
Odpowiedź

Dodaj opinię o Lovastin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach