39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Losec

LosecLosec
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 35.10 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki, 20 mg, 14 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Omeprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie soku żołądkowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Losec

Lek na receptę wskazany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, również współwystępującej z zakażeniem wywołanym przez bakterię Helicobacter pylori. Stosowany w refluksowym zapaleniu przełyku, objawowym refluksie żołądkowo-przełykowym, w zespole Zollinger-Ellisona. Zalecany w objawowym leczeniu niestrawności związanej z funkcjonowaniem kwasu żołądkowego, zapobiegawczo przeciw zachłystowemu zapaleniu płuc przed znieczuleniem ogólnym u osób z podwyższonym ryzykiem zarzucenia kwaśnej tresci żołądka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zaleca się podawanie preparatu w godzinach porannych. Kapsułki należy połykać w całości, nie należy ich żuć ani kruszyć. W przypadku trudności z połykaniem, kapsułkę można otworzyć, a jej zawartość połknąć, popijając płynem; można również rozpuścić zawartość kapsułki w lekko kwaśnym płynie, np. soku owocowym, jogurcie lub niegazowanej wodzie i wypić w ciągu 30 minut od przygotowania, następnie napełnić naczynie do połowy, zamieszać i wypić. Nierozpuszczonych kuleczek nie żuć i nie kruszyć.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Ból i zawroty głowy, biegunka, nudności, zaparcia, wzdęcia, wysypka skórna. Ponadto może dojść do zwiększenia aktywność enzymów wątrobowych, w pojedynczych przypadkach: zmiany obrazu krwi oraz reakcje nadwrażliwości (obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych jak zawroty głowy, zaburzenia widzenia należy zachować szczególną ostrożność.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na omeprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nowotworowy charakter choroby wrzodowej.   Gdy przyjmujesz diazepam, fenytoinę, warfarynę, ketokonazol, klarytromycynę, digoksynę, estry ampicyliny, sole żelaza. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży jest ograniczone do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowanie leku w okresie karmienia piersią.

Losec opinie
Losec opinia
Losec cena
Losec skład
Losec ulotka
Losec dawkowanie
Losec przeciwwskazania
Losec zamienniki
Losec zamiennik
Losec odpowiednik
Losec tańszy zamiennik
Losec czy działa
leczenie wrzodów leczenie wrzodów żołądka choroba wrzodowa dwunastnicy niestrawność zapalenie przełyku wrzody na żołądku refluksowe zapalenie przełyku Zespół Zollinger-Ellisona
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Losec

Dodaj opinię o Losec

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach