41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Losacor

LosacorLosacor
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 16.55 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: HCT, 50 mg + 12,5 mg, tabletki powlekane, 28 szt., tabletki powlekane, 50 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Losartanum kalicum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Losacor

Lek na receptę zalecany w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Czasami mogą wystąpić: ból i zawroty głowy, nadmierne obniżenie ciśnienia tętniczego, uczucie osłabienia, brak apetytu, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaburzenia czynności wątroby, zapalenie gardła, zakażenie górnych dróg oddechowych, bóle mięśni oraz bezsenność. Ponadto może pojawić się suchy kaszel, świąd skóry i pokrzywka, wzrost poziomu potasu we krwi.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, nadmierny spadek ciśnienia (szczególnie w początkowym okresie terapii), stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na losartan lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi. Leki moczopędne oszczędzające wydalanie potasu oraz preparaty zawierające potas stosowane razem z losartanem mogą doprowadzić do hiperkaliemii czyli nadmiaru potasu w surowicy krwi. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. U kobiet planujących ciążę zalecana jest zmiana sposobu leczenia.

Losacor opinie
Losacor opinia
Losacor cena
Losacor skład
Losacor ulotka
Losacor dawkowanie
Losacor przeciwwskazania
Losacor zamienniki
Losacor zamiennik
Losacor odpowiednik
Losacor tańszy zamiennik
Losacor czy działa
nadciśnienie nadciśnienie tętnicze wysokie ciśnienie leczenie nadciśnienia lek na wysokie ciśnienie lek na nadciśnienie tętnicze jak obniżyć wysokie ciśnienie dobry lek na nadciśnienie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Losacor

Dodano: 29 Luty 2016
Autor: Stefan
Ocena:
Witam, biorę Losacor 50mg od 3 tygodni. Nie działa na mnie w ogóle lub w minimalnym stopniu. Mam niemal cały czas podwyższone ciśnienie w granicach 13x-14x. Poczekam aż skończy mi się opakowanie (przeczytałem że najskuteczniejsze działanie preparatu ma miejsce po 3- 6 tygodniach zażywania) i prawdopodobnie powrócę do poprzedniego preparatu (CoPrestarium 5+10 mg). Losacor zaaplikował mi kardiolog po tym jak zaczęły mi puchnąć nogi w okolicach kostek i poniżej. Teraz ciśnienie mam złe a nogi bez zmian czyli opuchnięte. Biorąc CoPrestarium miałem ciśnienie niemal stabilne w zakresie 11x-12x.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Losacor

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach