43 798 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Lisiprol HCT

Lisiprol HCTLisiprol HCT
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 21.20 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20 mg + 12,5 mg, tabletki, 30 szt, 10 mg + 12,5 mg, tabletki, 30 szt, tabletki, 20 mg + 25 mg, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Lisinoprilum + Hydrochlorothiazidum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Lisiprol HCT

Lek na receptę wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Zaleca się przerwanie stosowania leku przed badaniem czynności przytarczyc.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują: ból i zawroty głowy, biegunka, kaszel, nudności, zmęczenie. Może wystąpić nadmierny spadek ciśnienia tętniczego krwi. Nadwrażliwość na światło, zaburzenia czynności nerek, mogą wystąpić zaburzenia równowagi elektrolitowej, obniżenie tolerancji glukozy. Preparat może dawać dodatni wynik testów antydopingowych.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, uczucie zmęczenia, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn (szczególnie w początkowym okresie leczenia lub w okresie zwiększania dawki leku).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, sulfonamidy, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, chorobę Addisona, biegunkę, wymioty, zaburzenia gospodarki elektrolitowej, cukrzycę, choroby serca.   Gdy przyjmujesz glikozydy naparstnicy, kortykosteroidy, insulinę i doustne leki przeciwcukrzycowe, leki immunosupresyjne, cytostatyki, NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne np. kwas acetylosalicylowy), heparynę, leki zwiększające stężenie potasu we krwi (np. suplementy potasu, leki moczopędne oszczędzające potas), inne leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne, sole wapnia i witaminę D, epinefrynę, leki na dnę moczanową, narkotyczne leki przeciwbólowe, amfoterycynę B, leki przeczyszczające. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Lisiprol HCT opinie
Lisiprol HCT opinia
Lisiprol HCT cena
Lisiprol HCT skład
Lisiprol HCT ulotka
Lisiprol HCT dawkowanie
Lisiprol HCT przeciwwskazania
Lisiprol HCT zamienniki
Lisiprol HCT zamiennik
Lisiprol HCT odpowiednik
Lisiprol HCT tańszy zamiennik
Lisiprol HCT czy działa
jak leczyć nadciśnienie nadciśnienie nadciśnienie tętnicze wysokie ciśnienie lek na nadciśnienie leczenie nadciśnienia lek na wysokie ciśnienie jak obniżyć wysokie ciśnienie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lisiprol HCT

Dodaj opinię o Lisiprol HCT

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 798 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach