41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Lisinoratio 5

Lisinoratio 5Lisinoratio 5
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 8.54 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 5 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Lisinoprilum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Lisinoratio 5

Lek na receptę zalecany w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego oraz naczyniowo-nerkowego w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze. Stosowany w leczeniu niewydolności mięśnia sercowego w skojarzeniu z lekami moczopędnymi i/lub środkami naparstnicy u osób, dla których leki moczopędne i/lub środki naparstnicy nie podziałały. Wskazany dla pacjentów we wczesnej fazie zawału mięśnia serca w skojarzeniu z lekami trombolitycznymi, przeciwagregacyjnymi, beta-adrenolitycznymi, nitratami o działaniu zapobiegającym rozwojowi dysfunkcji lewej komory,, niewydolności serca oraz zwiększenia przeżywalności.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu. Pokarm nie wpływa na wchłanianie lizynoprylu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują: zawroty i bóle głowy, biegunka, uczucie zmęczenia, nudności, obrzęk naczynioruchowy, hiperkaliemia (wzrost poziomu potasu w surowicy krwi), suchy kaszel (nasilony i nieprzemijający kaszel może być przyczyną odstawienia leku). Rzadziej występują: wysypka skórna, osłabienie, gwałtowne spadki ciśnienia krwi.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. zawroty głowy, uczucie osłabienia, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn (szczególnie w początkowym okresie leczenia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lizynopryl, inne inhibitory konwertazy angiotensyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą,  idiopatyczne lub dziedziczne obrzęki naczynioruchowe, hemodynamicznie znaczące utrudnienie przepływu krwi w lewej komorze serca, chorobę niedokrwienną serca, zaburzenia funkcji nerek.   Gdy przyjmujesz preparaty litu, inne leki obniżające ciśnienie krwi, leki moczopędne, leki nasenne, narkotyczne leki przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy), leki uzupełniające niedobór potasu, doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę, leki sympatykomimetyczne (np. salbutamol, orcyprenalina, fenoterol), leki zobojętniające kwas solny żołądka, amifostynę, baklofen. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie karmienia piersią. U kobiet planujących ciąże zalecana jest zmiana sposobu leczenia.

Lisinoratio 5 skład
Lisinoratio 5 ulotka
Lisinoratio 5 dawkowanie
Lisinoratio 5 przeciwwskazania
Lisinoratio 5 zamienniki
Lisinoratio 5 zamiennik
Lisinoratio 5 odpowiednik
Lisinoratio 5 tańszy zamiennik
Lisinoratio 5 czy działa
Lisinoratio 5 opinie
Lisinoratio 5 opinia
Lisinoratio 5 cena
jak obniżyć wysokie ciśnienie niewdolnosć serca nadciśnienie zawał serca wysokie ciśnienie lek na nadciśnienie leczenie zawału serca lek na zawał serca
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lisinoratio 5

Dodaj opinię o Lisinoratio 5

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach