41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Liprox

LiproxLiprox
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 15.82 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 20 mg, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Lovastatinum
Działanie: obniża poziom cholesterolu
Ulotka:

Opis i skład produktu Liprox

Lek na receptę zalecany dla pacjentów o zbyt wysokim poziomie cholesterolu, u których dieta oraz inne metody leczenia nie były wystarczająco skuteczne. Stosowany w leczeniu miażdżycy tętnic wieńcowych.

Dawkowanie:

Doustnie, najlepiej podczas wieczornego posiłku. Wykazano, że lek przyjmowany o tej porze jest bardziej skuteczny niż zażywany podczas posiłku porannego. Przypuszczalnie jest to związane z większą syntezą cholesterolu w godzinach nocnych. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Należy utrzymać standardową dietę zmniejszającą stężenie cholesterolu . Ponadto w trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Wzdęcia, zaparcie, biegunka, nudności, wymioty, suchość w jamie ustnej, kurcze i bóle mięśniowo-stawowe, bezsenność, ból i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, wysypka skórna.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lowastatynę lub pozostałe składniki preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, choroby mięśni szkieletowych.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe (Acenocoumarol, Sintrom, Syncumar), cyklosporynę, fibraty, kwas nikotynowy, erytromycynę (Erythromycinum), klarytromycynę, itrakonazol, ketokonazol, amiodaron, werapamil. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią. kobiety w wieku rozrodczym powinny podczas leczenia stosować skuteczne metody antykoncepcji.

Liprox odpowiednik
Liprox tańszy zamiennik
Liprox czy działa
Liprox opinie
Liprox opinia
Liprox cena
Liprox skład
Liprox ulotka
Liprox dawkowanie
Liprox przeciwwskazania
Liprox zamienniki
Liprox zamiennik
miażdżyca i cholesterol cholesterol miażdżyca leczenie miażdżycy lek na obniżenie cholesterolu cholesterol wysoki zbyt wysoki cholesterol miażdżyca tętnic wieńcowych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Liprox

Dodano: 23 Czerwiec 2015
Autor: Ewunia
Ocena:
Stosowała go moja babcia miała podwyższony cholesterol ale dodatkowo miazdżycę tętnic, niezbyt dobrze się po nim czuła, chociaż wyniki się poprawiały.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Liprox

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach