40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Podobne produkty

Lignox

LignoxLignox
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: żel do stosowania w jamie ustnej
Cena: 49.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5% (50 mg/g), żel do stosowania w jamie ustnej, 20g
Działanie: miejscowo znieczulające
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii jama ustna

Opis i skład produktu Lignox

Lek na receptę stosowany w znieczuleniu powierzchniowym błon ślużowych przed iniekcją. Ma działanie zmniejszające ból odczuwany w momencie nakłucia, zwłaszcza u osób wrażliwych na odczuwanie bólu. Stosowany jako środek znieczulający powierzchniowo w zabiegach stomatologicznych jak usuwanie kamienia nazębnego, nacięciach powierzchniowych ropni, przy ekstrakcji mocno rozchwianych zębów mlecznych i zębów stałych - w chorobach przyzębia. Zalecany zapobiegawczo w protetyce w wyeliminowaniu odruchu wymiotnego podczas pobierania wycisków w jamie ustnej

Dawkowanie:

Zewnętrznie na błonę śluzową, według zaleceń lekarza.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie lek może wywołać reakcję uczuleniową. Objawy niepożądane (zaburzenia smaku, drętwienie języka, bóle i zawroty głowy, uczucie niepokoju, przyspieszony oddech) mogą wystąpić w przypadku przedawkowania leku tj. przy podaniu zbyt dużej dawki w stosunku do masy ciała.   Lek powoduje łagodne, przemijające zaburzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia rytmu serca, choroby mięśni, ciężkie zaburzenia czynności wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki. Lidokaina nasila działanie środków zwiotczających mięśnie poprzecznie prążkowane oraz osłabia działanie sulfonamidów. Ostrożnie stosować podczas leczenia trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi i inhibitorami MAO. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek nie należy stosować u kobiet w ciąży. Nie określono bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet karmiących piersią.

Lignox opinie
Lignox opinia
Lignox cena
Lignox skład
Lignox ulotka
Lignox dawkowanie
Lignox przeciwwskazania
Lignox zamienniki
Lignox zamiennik
Lignox odpowiednik
Lignox tańszy zamiennik
Lignox czy działa
znieczulenie znieczulenie dentysta znieczulenie u dentysty znieczulenie w stomatologii środek znieczulający w zabiegach środek znieczulający znieczulenie powierzchniowe żel znieczulający
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lignox

Dodano: 08 Lipiec 2015
Autor: Monika B
Ocena:
Jestem stomatologiem i od ładnych paru lat stosuję ten żel, i uważam,że jest najlepszy z tego typu preparatów medycznych.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Lignox

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach