41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Lidocain

LidocainLidocain
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol
Cena: 39.73 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Egis, 10% (100 mg/ml) aerozol (import równoległy), 38 g, 10%, aerozol, (100 mg / ml), 38 g
Działanie: miejscowo znieczulająco
Ulotka:

Opis i skład produktu Lidocain

Lek na receptę stosowany w zapobieganiu bólowi, który jest związany z zabiegami nakłucia zatoki szczękowej, niewielkimi zabiegami chirurgicznymi z obrębie jamy nosowej, gardła, nosogardzieli, w trakcie wprowadzania do układu oddechowego lub pokarmowego przyrządów typu sonda, cewnik, podczas intubacji dotchawiczej, bronchoskopii oraz wziernikowania przełyku. Stosowany w stomatologii przed dokonaniem wstrzyknięcia, przed wykonaniem wycisku, prześwietlania RTG, przed usunięciem kamienia nazębnego. W dermatologii stosowany w znieczuleniu skóry oraz błony przed drobnymi zabiegami chirurgicznymi.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko reakcje alergiczne (w tym wstrząs anafilaktyczny), objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego (nerwowość, depresja, senność, drgawki, zawroty głowy, utrata przytomności), objawy ze strony układu krążenia (spadek ciśnienia, bradykardia, hamowanie czynności mięśnia sercowego, zatrzymanie akcji serca), zatrzymanie oddechu. Niedotlenienie, podeszły wiek chorego zwiększają ryzyko i ciężkość reakcji toksycznych. Zależnie od wielkości dawki leki miejscowo znieczulające mogę wywierać nieznaczny wpływ na funkcje psychiczne, jak również mogą przejściowo zaburzać funkcje motoryczne i koordynację ruchową.

Poinformuj lekarza:

 Gdy masz nadwrażliwość na lidokainę lub którykolwiek ze składników preparatu, choroby serca. Gdy przyjmujesz leki przeciwarytmiczne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, jeśli jest to bezwzględnie konieczne.

Lidocain cena
Lidocain skład
Lidocain ulotka
Lidocain dawkowanie
Lidocain przeciwwskazania
Lidocain zamienniki
Lidocain zamiennik
Lidocain odpowiednik
Lidocain tańszy zamiennik
Lidocain czy działa
Lidocain opinia
Lidocain opinie
znieczulenie w zabiegach chirurgicznych bezbolesne zabiegi chirurgiczne zapobieganie bólowi znieczulenie w stomatologii środek znieczulający w zabiegach lek przeciwbólowy znieczulenie znieczulenie skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Lidocain

Dodaj opinię o Lidocain

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach