45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Levoxa

LevoxaLevoxa
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 34.74 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 500 mg, tabletki powlekane, 10 szt, 250 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Levoxa

Lek na receptę zalecany w leczeniu zakażeń bakteryjnych, które podatne są na terapię tym lekiem.  Wśród zalecanych zakażeń są zakażenia zatok, zakażenia płuc, zakażenia dróg moczowych, zakażenia skóry oraz zakażenia gruczołu krokowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek Levoxa można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Tabletkę można podzielić na równe dawki   Uwaga! Podczas stosowania leku Levoxa nie należy przebywać na silnym świetle słonecznym przez nadmiernie długi okres czasu i nie należy korzystać z solarium lub lampy kwarcowej. Niektóre osoby mogą bowiem stać się bardziej wrażliwe na światło słoneczne podczas stosowania leku Levoxa.

Możliwe skutki uboczne:

Często: nudności, biegunka, nieprawidłowe wyniki badań krwi, związane z zaburzeniami czynności wątroby. Niezbyt często: zwiększenie oporności drobnoustrojów, np. nadmierny wzrost grzybów, nieprawidłowe wyniki badań krwi, związane ze zwiększeniem lub zmniejszeniem liczby krwinek białych, ból głowy, zawroty głowy, senność i trudności z zasypianiem, utrata apetytu, wymioty, ból brzucha i niestrawność, nieprawidłowe wyniki badań krwi, związane z zaburzeniem czynności wątroby (zwiększenie stężenia bilirubiny, która jest produktem przemiany materii), świąd, wysypka, nieprawidłowe wyniki badań krwi związane z zaburzeniem czynności nerek, uczucie zmęczenia lub osłabienie. Rzadko: zwiększenie liczby neutrofili (rodzaj krwinek białych) we krwi, zmniejszenie liczby płytek krwi, uczucie drętwienia, mrowienia lub kłucia, niezamierzone drżenia, uogólniony strach (niepokój), poczucie nasilonego smutku (depresja), zmiany nastroju, bardzo nasilone zaburzenia emocjonalne, splątanie, niekontrolowane skurcze mięśni (drgawki), przyspieszony rytm serca, niskie ciśnienie krwi, zwężenie dróg oddechowych, np. astma i trudności w oddychaniu, krwawa biegunka, która w bardzo rzadkich wypadkach może wskazywać na zapalenie jelita cienkiego i grubego, mogące powodować ciężką i bolesną biegunkę, swędząca wysypka skórna, ból stawów, ból mięśni, dolegliwości ze strony ścięgna, w tym zapalenie ścięgien.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia mogą niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na lewofloksacynę, jakikolwiek inny antybiotyk z grupy chinolonów lub którykolwiek z pozostałych składników leku Levoxa, napady drgawek, zaburzenia ścięgien (np. zapalenie ścięgien) związane z leczeniem antybiotykami z grupy fluorochinolonów, problemy z sercem, zaburzenia czynności nerek   Gdy przyjmujesz preparaty żelaza, leki zobojętniające zawierające magnez lub glin (leki te zmniejszają wchłanianie lewofloksacyny; należy je przyjmować co najmniej 2 godziny przed lub 2 godziny po podaniu lewofloksacyny),  teofilinę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, probenecyd, cymetydynę, cyklosporynę, doustne leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy przyjmować leku Levoxa w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Levoxa dawkowanie
Levoxa przeciwwskazania
Levoxa zamienniki
Levoxa zamiennik
Levoxa odpowiednik
Levoxa tańszy zamiennik
Levoxa czy działa
Levoxa opinie
Levoxa opinia
Levoxa cena
Levoxa skład
Levoxa ulotka
zakażenia płuc zakażenia gruczołu krokowego zakażenia zakażenia skóry zakażenia dróg moczowych leczenie zakażeń bakteryjne zakażenia zakażenia zatok
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy 30+ - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Levoxa

Dodano: 22 Luty 2022
Autor: Aga
Ocena:
Mam zrujnowane zdrowie na zawsze po tym leku! Nie bierzcie tego syfu!!! Po trzech dawkach dostałam arytmii i teraz mam nawracające problemy z sercem. Radzę poszukać informacji w języku angielskim - ten lek nazywa się levaquin. Ten antybiotyk został wycofany z produkcji w Stanach Zjednoczonych ze względu na trwałe uszkodzenia nerwów, zastawki, uszkodzenie serca oraz rozwarstwienie tętnic! Wiele osób złożyło pozwy o spowodowanie trwałego pogorszenia zdrowia wskutek zażywania tego leku. Uszkodzenia są nieodwracalne i mogą prowadzić do śmierci, szczególnie u osób z wrodzonymi wadami serca takimi jak niedomykalność zastawki. Niestety firmy farmaceutyczne zrzucają nadwyżki takich bubli do krajów trzeciego świata też do Polski, dlatego nagle wszyscy to przepisują, bo w Stanach już grozi im za to sąd. Przestrzegam, nie bierzcie bo możecie przypłacić to życiem!
Odpowiedź
Dodano: 19 Listopad 2021
Autor: Alek
Ocena:
Brałem Levoxa 2 dni. 1,5 godziny snu na noc, w głowie zawroty. Najgorsze są jednak długie, kryminalne sny, dzisiaj w jednym takim dostałem nożem w brzuch. Po obudzeniu przez godzinę dochodziłem do siebie. Reszta tabletek poszła do kosza. Odradzam!!!
Odpowiedź
Dodano: 17 Kwiecień 2017
Autor: Johny
Ocena:
Witam.Lek mialem brac miesiac po 1 tabletce dziennie.Wytrzymalem 10 dni.Niestety zaczelo mnie bolec w okolicach watroby i mialem powazny roztroj zoladkowy.Poza tym bylem ciagle strasznie zmeczony i zasypialem prawie na stojaco.Musialem przerwac stosowanie tego leku co nie ujmuje mu skutecznosci.Na jego obrone mozna dodac ze zaczelem go stosowac po prawie 14 dniowej antybiotykoterapii co moglo spotegowac ujemny na mnie wplyw.
Odpowiedź
Dodano: 02 Styczeń 2021
Autor: bartlomiej
lepszy jest odpowiednik xyvelam
Odpowiedź
Dodano: 18 Marzec 2017
Autor: janusz
Ocena:
Brałem lek na zapalenie gruczołu krokowego,polecam na te dolegliwość.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Levoxa

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach